Silviu Prigoană a murit la 60 de ani. Care sunt cele două ipoteze ale decesului omului de afaceri

Una dintre ipotezele morții lui Silviu Prigoană vorbește despre infarct, iar cealaltă despre faptul că omul de afaceri s-ar fi înecat cu mâncare.
Alina Costache
12 nov. 2024, 16:01
Silviu Prigoană a murit la 60 de ani. Care sunt cele două ipoteze ale decesului omului de afaceri

Silviu Prigoană se afla la un restaurant din Brașov, alături de mai mulți prieteni. La un moment dat, s-a înecat cu mâncare și s-a sufocat. Din păcate, medicii nu au mai putut face nimic, doar au confirmat decesul.

Omul de afaceri a murit cu doar două săptămâni înainte de aniversarea sa. În data de 22 decembrie ar fi urmat să împlinească 61 de ani.

Un martor a povestit exact cum s-a întâmplat totul. „La un moment dat i s-a făcut rău. A venit și ambulanța. A început să tușească foarte rău, apoi a picat. Mai mult nu mai știu. Salvarea a venit foarte repede, au încercat cei de la salvare, dar nu s-a mai putut”, a declarat martorul la RomâniaTV.

„Îl cunosc pe domnul Prigoană de mulți ani, era pacientul și prietenul meu. Era un om care trebuia să trăiască mulți ani, avea copii și mici și mari. Cu ocazia asta rog televiziunile să facă emisiuni de prim-ajutor. Era important să intervină cineva instant. vă spun încă o dată că e un accident obișnuit. Îl cunosc de foarte mulți ani. Nu a avut simptome de infarct. De unde aveți ideea asta? Îl știu bine, îi știu și pe băieți. În afara faptului că avea o proteză la un picior, nu avea vreo altă patologie”, a spus Monica Pop la RomâniaTV.

Robert Turcescu a avut și el o primă reacție după decesul lui Silviu Prigoană. „E ceva de imaginat. Omul acesta era un personaj, un om cu niște idei senzaționale de-a lungul vieții. De la crearea primei televiziuni de știri, la implicarea în afaceri. Am auzit că s-a înecat cu mâncare și nu a reușit manevra pe care a încercat cineva să o facă și s-a așteptat intervenția ambulanței. Chiar nu s-a găsit nimeni să găsească o metodă eficientă? Toată lumea trebuie să știe acest lucru. Mi se pare incredibil ca un om care a traversat asemenea perioade, să scape de boli incurabile, să i se întâmple un asemenea accident stupid? E îngrozitor. Nu-mi vine să cred. Sunt într-o stare teribilă, mi-a dat un prieten telefon și mi-a spus”.

Prima reacție a Adrianei Bahmuțeanu după moartea lui Silviu Prigoană

Jurnalista este foarte afectată de moartea fostului soț, care a murit în urmă cu puțin timp. Adriana Bahmuțeanu a mărturisit că este șocată de vestea tristă și nu îi vine să creadă ce s-a întâmplat. Chiar dacă au avut tot felul de neînțelegeri, vedeta regretă faptul că băieții lui au rămas fără tată.

„Sunt în stare de șoc, nu îmi vine să cred! Mi s-a confirmat că s-a întâmplat la Brașov, într-un restaurant, dar nu știu nimic altceva. Îmi pare extrem de rău, este tatăl copiilor mei, sunt foarte afectată”, ne-a declarat, în exclusivitate, Adriana Bahmuțeanu.

„Îmi pare rău, sunt în stare de șoc, e tatăl copiilor mei. Mi-a făcut acești doi copii frumoși, dar e trist, au rămas fără tată copiii mei. Iertați-mă, dar nu mai pot să vorbesc. Nu am mai vorbit cu el de ani de zile, ultima dată ne-am văzut la tribunal, el refuza să mai vorbească cu mine”, a completat ea.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Miliardele pentru Neptun Deep trec prin Bahamas. Statul român pompează 800 de milioane de dolari într-un paradis fiscal pentru gazul din Marea Neagră
Capital.ro
Obligatoriu pentru proprietarii de apartamente. Trebuie să declare la asociația de proprietari în termen de 10 zile
Playtech.ro
Val de concedieri în România. Ce companii au început disponibilizările și care sunt cele mai afectate domenii
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Ultimul mesaj transmis de Mircea Lucescu înainte să moară! Ce mărturisire cutremurătoare a făcut „Il Luce”: „Gata, s-a terminat…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
Vești bune pentru pensionari privind plata pensiilor! Miercuri, 8 aprilie, intră banii pe cardurile seniorilor. Anunț oficial
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj