Simona Halep a vorbit la telefon cu Ion Ţiriac, despre accidentarea de la Australian Open. Dezvăluiri interesante ale miliardarului

Simona Halep s-a calificat marţi în turul doi la Australian Open, după victoria cu 7-6, 6-1 în faţa lui Destanee Aiava, dar ea s-a accidentat în debutul setului secund.
Iulian Tudor
16 ian. 2018, 21:36
Simona Halep a vorbit la telefon cu Ion Ţiriac, despre accidentarea de la Australian Open. Dezvăluiri interesante ale miliardarului

Ion Ţiriac a dezvăluit marţi că glezna Simonei Halep este ok, cel puţin pentru moment. Ion Ţiriac a vorbit cu Simona chiar înainte ca aceasta să se culce, iar piciorul nu i se umflase. „Ştiu sigur ca nu s-a umflat, încă nu o durea înainte să meargă la culcare. Nu a fost atât de rea ca accidentarea de la Roma. Dacă era la fel, stătea trei luni de data asta„, a dezvăluit Ţiriac

Acesta a analizat motivul care a dus la accidentare: „Din cauza acelui pas mare, ultimul: a pus presiunea aia pe piciorul pe care aterizează. E din cauza pantofului, care de data asta nu a fost, pentru că marginea pantofului nu a avut impact la această cazătură. La Roma a avut impact şi atunci ar fi simplu; pentru că rotunjeşti, ca să nu se prindă în zgură. Ar fi păcat să nu poată continua, pentru că se pare că a muncit destul pentru acest Grand Slam„.

Aceste probleme sunt luate foarte personal de Simona, care crede că e într-o zodie ghinionistă, însă Ţiriac o îndeamnă să vadă partea plină a paharului. „Ea zice „aoleu, anul trecut am pierdut în primul tur, aoleu, aoleu aoleu”. Dar, uite, meciuri din astea din care iese din probleme cred că îi folosesc foarte mult„, a mai spus fostul jucător de tenis.

Ţiriac a prefaţat şi disputa cu Bouchard: „Extraordinar de dificilă e disputa cu Bouchard, dar s-ar putea ca Simona să câştige şi cu 6-1, 6-2. Depinde cât de dificilă îşi face Halep partida. Ea este un om foarte foarte influenţabil psihic pe teren şi trăieşte ca un latin; toate cele bune şi cele rele. Simona Halep, în cartea mea de adrese, are din păcate prea mult talent. E băieţaşul ăsta pe aici care se plimbă, Năstase, şi el exact acelaşi lucru: iar prea mult talent. Şi, din când în când, asta strica. Simona este latină, nu este nici din Germania, nici SUA, să aibă capul şi niste zăbrele pe dreapta şi pe stânga. Nefiind aşa, este mult mai emoţională decât celelalte jucătoare„.

DailyBusiness
Macron: Dialogul cu Putin ar trebui să aibă loc fără „prea mulți interlocutori, să fie un mandat clar”
Spynews
Top 10 cele mai sănătoase alimente din lume. Ele îți asigură aportul de vitamine de care ai nevoie
Fanatik.ro
Screciu s-a prăbușit pe gazon și a avut nevoie de ambulanță după Craiova – FCSB. Ce s-a întâmplat cu fotbalistul oltean
Capital.ro
Românii care stau la bloc trebuie să facă cerere scrisă. Regula se aplică pentru toți proprietarii de apartamente
Playtech.ro
Se poate cumula pensia din România cu cea din străinătate? Ce spune legea
Adevarul
Arma invizibilă ce provoacă sindromul Havana. Ce a pățit un cercetător care a testat pe propria piele un dispozitiv cu microunde
wowbiz.ro
Imagini cumplite de la priveghiul familiei moarte în accidentul din Iași! Diana va fi înmormântată ținându-și fetița în brațe: „Dacă te-ar fi cunoscut părinții tăi…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Au apărut primele imagini de la înmormântarea afaceristului Sorin Iacob, a soției și bebelușului lor. Cei trei au fost înhumați împreună
iamsport.ro
Grădinescu și-a ieșit din minți în direct după eșecul suferit de FCSB: ”M-ați luat la judecată!”
MediaFlux
Anunț pentru seniori de la Casa Națională de Pensii! Ce se întâmplă cu procesul de recalculare a pensiilor
stirilekanald.ro
VIDEO Tentativă de răpire în supermarket! Fetița de un an și jumătate a fost smulsă de lângă mama ei
Cercei pentru ținute de seară: Cum să creezi un look sofisticat