SIMONA HALEP-CAROLINE WOZNIACKI 2-6, 6-1, 6-1. Halep s-a calificat în FINALĂ la Dubai

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI 2-6, 6-1, 6-1. SIMONA HALEP, principala favorită a turneului de la Dubai, s-a calificat în finala competiţiei, după ce a învins-o pe jucătoarea daneză Caroline Wozniacki, la capătul unei dispute ce a durat o oră şi 42 de minute.

20 feb. 2015, 09:22

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI 2-6, 6-1, 6-1. Simona Halep s-a calificat în a 16-a sa finală de turneu WTA şi, totodată, a doua de anul acesta, după ce a învins-o în semifinale la Dubai pe daneza Caroline Wozniacki, la capătul a 102 minute de joc.

În finala turneului din Emirate, Simona Halep o va întâlni pe jucătoarea cehă Karolina Pliskova, care a eliminat-o tot în trei seturi, 6-4, 5-7, 7-5, pe iberica Garbine Muguruza.

Prin calificarea în finala turneului de la Dubai, Simona Halep și-a asigurat un cec de 227.860 dolari şi 585 puncte WTA.

Desfăşurarea meciului:

Game 22 Minge de meci pentru Simona, care se impune în 102 minute!

Game 21 30-0 pentru Simona, pe serviciul danezei, iar acum trei mingi de break pentru constănţeancă. Break alb al Simonei, 5-1, şi serveşte acum pentru câştigarea meciului.

Game 20 Halep salvează două mingi de break, 40-40. Simona îşi câştigă serviciul şi are acum 4-1.

Game 19 Break la 15 al Simonei, care păstrează avansul de două game-uri, acum are 3-1.

Game 18 Break la 40 reuşit de daneză, care se apropie, 2-1 pentru Halep.

Game 17 Două mingi de break pentru Simona, prima e salvată de Wozniacki, 30-40. Simona câştigă totuşi la 30 şi se distanţează la 2-0 în setul decisiv.

Game 16 Game la 0 câştigat de Simona, pe serviciul propriu, 1-0 în setul decisiv!

Game 15 Trei mingi de break pentru Simona, daneza o salvează pe prima, dar Simona câştiga game-ul. 1-1 la seturi, după 69 de minute de joc.

Game 14 Pentru a treia oară egalitate la 40, în acest game. A cincea egalitate la 40. În cele din urmă game-ul, care a durat aproape 9 minute, e câştigat de Simona, care conduce cu 5-1.

Game 13 Wozniacki serveşte, 30-30. Daneza pare deznădăjduită, setul secund curge în favoarea Simonei. Minge de break Halep. Totuşi, daneza îşi face serviciul, dar Simona are 4-1 în acest set.

Game 12 Simona îşi face din nou serviciul, la 30 de data aceasta, şi are 4-0 în setul secund.

Game 11 Un nou break reuşit de Simona, de această dată la 15. 3-0 pentru Halep.

Game 10 Game câştigat la mare luptă de Simona, după ce a salvat o minge de break. 2-0 pentru ea în acest set.

Game 9 Setul doi începe tot cu Wozniacki la serviciu. Minge de break pentru Simona, prima pentru ea în acest meci. 1-0 pentru Halep în acest set.

Game 8 Trei mingi de set pentru Wozniacki, iar Halep face dublă greşeală şi pierde primul set, 2-6.

Game 7 Wozniacki câştigă la 15 şi se apropie la un singur game de câştigarea primului set, 5-2.

Game 6 Simona salvează o minge de set, 40-40. Game câştigat de Simona, 2-4.

Game 5 Wozniacki îşi câştigă lejer serviciul şi se distanţează la 4-1, după doar 17 minute de joc.

Game 4 Primul break al meciului e reuşit de daneză, care câştigă la 30 pe serviciul Simonei, 3-1 pentru Wozniacki.

Game 3 Wozniacki îşi câştigă din nou serviciul, de data aceasta la 15, 2-1 pentru daneză.

Game 2 Simona are 40-0 pe propriul serviciu. Primul as al meciului şi închide game-ul, 1-1.

Game 1 Meciul începe cu Wozniacki la serviciu, 30-30. Game la 30 câştigat de daneză.

Simona Halep şi Caroline Wozniacki s-au mai întâlnit de două ori. Pana acum, scorul e egal, 1-1. Caroline Wozniacki s-a impus în 2012, la Dubai, 6-2, 6-3, iar Simona Halep a câştigat în 2013, la New Haven, 6-2, 7-5. Meciul SIMONA HALEP – CAROLINE WOZNIACKI se joacă în semifinalele turneului Premier 5 de la Dubai, de la ora 18:30, şi este LIVE VIDEO la DIGI SPORT.

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO DIGI SPORT. Meciul SIMONA HALEP – CAROLINE WOZNIACKI, LIVE VIDEO la DIGI SPORT de la ora 17:00, este al doilea meci al zilei. În prima semifinală a turneului de la Dubai se vor întâlni Garbine Muguruza şi Karolina Pliskova, de la ora 15:00. Calificarea în semifinale este recompensată cu un cec în valoare de 113.850 de dolari şi 350 de puncte WTA.

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO DIGI SPORT. „Simona Halep este evident o jucatoare foarte buna. Loveste mingea rapid, ii place sa caute unghiurile. Va fi un meci precum cel cu Flavia Pennetta. Nu am mai jucat impotriva ei de mult timp, astfel ca nu-mi aduc aminte cu exactitate cum joaca. Am vazut-o la TV. Trebuie sa-mi intreb tatal pentru cateva sfaturi”, a declarat Caroline Wozniacki despre intalnirea cu Simona Halep.

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO DIGI SPORT. „Ma asteapta un meci greu. Atat Caroline Wozniacki, cat si Flavia Pennetta sunt adversare puternice”, a spus Simona Halep dupa calificarea in semifinale, inainte sa-si afle adversara din meciul de vineri, care va fi LIVE VIDEO la DIGI SPORT.

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO DIGI SPORT. Pentru a ajunge în semifinale, SIMONA HALEP a trecut de Daniela Hantuchova, scor 6-2, 6-0, de Tsvetana Pironkova, scor 6-4, 6-3, şi de Ekaterina Makarova, scor 6-3, 1-6, 7-5.

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO DIGI SPORT. La rândul ei, CAROLINE WOZNIACKI le-a eliminat pe Samantha Stosur, scor 4-6, 6-1, 7-5, Alize Cornet, scor 6-4, 6-0, şi Flavia Pennetta, scor 7-5, 6-0.

SIMONA HALEP CAROLINE WOZNIACKI LIVE VIDEO DIGI SPORT. Meciul SIMONA HALEP – CAROLINE WOZNIACKI se joacă, vineri, de la ora 17:00 şi este LIVE VIDEO la DIGI SPORT.