Simona Halep s-a retras de la turneul de la Doha. Ce urmează pentru nr. 3 WTA

Simona Halep ar fi trebuit să participe în următoarele săptămâni la turneele de la Doha și Dubai. A intrevenit însă o schimbare în programul ultimei campioane de la Wimbledon, iar numărul trei WTA a renunțat la una dintre cele două competiții.
Filip Stan
23 feb. 2021, 09:22
Simona Halep s-a retras de la turneul de la Doha. Ce urmează pentru nr. 3 WTA

Simona Halep s-a retras de la turneul de la Doha, care face parte din categoria WTA 500. Imediat după Doha urmează întrecerea de la Dubai, una de categorie superioară: WTA 1000, iar cel mai probabil Simona Halep vrea să se concentreze pe aceasta (a câștigat aici titlul în 2020: 3-6, 6-3, 7-6 în finala cu Elena Rybakina).

Simona Halep s-a retras de la turneul de la Doha

„Din păcate, am decis să mă retrag de la acest turneu. E mereu una dintre opririle mele preferate din circuit și abia aștept să revin anul viitor la Doha. Le transmit celor care organizează turneul să aibă o săptămână fără probleme și plină de succes”, a fost mesajul româncei. Simona Halep a fost eliminată în sferturile de finală la Australian Open 2021. Simona Halep a fost învinsă cu scorul de 6-3, 6-3, de Serena Williams.

Simona Halep a coborât pe locul 3 în clasamentul WTA. Ce poziţii ocupă celelalte românce

Programul următoarelor turnee din calendarul WTA

Adelaide International (categorie WTA 500, pe hard): între 21-27 februarie 2021, Qatar Total Open (categorie WTA 500, pe hard): între 1-6 martie 2021, Lyon (categorie WTA 500, pe hard): între 1-7 martie 2021, Dubai Duty Free (categorie WTA 1000, pe hard): între 7-13 martie 2021, Abierto de Guadalajara (categorie WTA 250, pe hard): între 8-14 martie 2021, Monterrey (categorie WTA 250, pe hard): între 15-21 martie 2021, St. Petersburg (categorie WTA 250, pe hard indoor): între 15-21 martie 2021, Miami Open (categorie WTA 1000, pe hard): între 23 martie – 3 aprilie 2021.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Terifiant! Fostul coleg de la națională a vorbit cu Mircea Lucescu cu câteva ore înainte să intre în comă. Ce i-a transmis marele antrenor
Capital.ro
Bani după deces în România. Cum se împarte averea în lipsa unui testament. Reguli pentru moștenire
Playtech.ro
Val de concedieri în România. Ce companii au început disponibilizările și care sunt cele mai afectate domenii
Adevarul
Apocalipsa după Donald Trump. Amenințare fără precedent la adresa Iranului: „O întreagă civilizație va muri în această seară”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
„De ce n-ai avut grijă de el?” Ce a ieșit la iveală în cazul copilului de 12 ani care și-a pierdut viața după ce a căzut de la etajul unui bloc. Fratele mai mare ar fi fost martor
iamsport.ro
SURPRIZĂ! Un puternic afacerist ar fi interesat să investească la Steaua: ”Vine să se bage serios, nu să facă figurație!”
MediaFlux
Vești bune pentru pensionari privind plata pensiilor! Miercuri, 8 aprilie, intră banii pe cardurile seniorilor. Anunț oficial
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj