Simona Halep a împărtășit cu urmăritorii săi mai multe imagini din concediu, publicate pe contul personal de Instagram, unde este urmărită de peste 1,6 milioane de persoane. Deși nu a dezvăluit locația exactă a vacanței, fotografiile sugerează că destinația aleasă ar putea fi una dintre insulele Greciei.
„A weekend to remember”, a scris Simona Halep lângă o fotografie.
Citeşte şi: CM 2026. Programul complet al meciurilor. Unde şi de la ce ore le poţi urmări în direct la TV
După retragerea oficială din tenis, anunțată pe 4 februarie 2025, în urma meciului pierdut în primul tur al turneului Transylvania Open de la Cluj-Napoca, Simona Halep și-a îndreptat atenția către proiectele personale și afacerile pe care le dezvoltă. Dubla campioană de Grand Slam și-a descoperit o nouă pasiune: golful. Simona Halep practică frecvent acest sport și nu ezită să împărtășească momentele petrecute pe teren cu fanii săi din mediul online.
Citeşte şi: Cristi Borcea şi-a pus copiii să facă test antidrog. „Mergeţi la puşcărie!”
Într-un interviu acordat pentru Eurosport Spania, Simona Halep a vorbit despre impactul pe care rețelele de socializare îl au asupra noii generații de sportivi. Fosta jucătoare consideră că sportivii din generația sa au avut avantajul de a nu crește într-un mediu dominat de platformele online și de expunerea permanentă la comentarii și critici.
„Da, sincer cred că generația mea și cei dinaintea noastră au fost probabil puțin mai stabili mental, în principal pentru că nu am crescut cu rețelele de socializare. În zilele noastre, tinerii jucători sunt expuși de la o vârstă foarte fragedă la comparații, critici și tot felul de comentarii online care le pot afecta cu ușurință încrederea și îi pot distrage de la propriul drum. În același timp, admir această generație pentru că se confruntă cu un tip de presiune pe care noi nu l-am avut niciodată cu adevărat. Sunt expuși și judecați constant online, ceea ce nu este ușor pentru nimeni, mai ales la o vârstă fragedă”, a declarat Simona Halep.