SIMONA HALEP – KAROLINA PLISKOVA în semifinalele turneului de la MIAMI. S-a anunţat ORA DE START

Simona Halep, 3 WTA, o va întâlni în semifinalele turneului de la Miami pe Karolina Pliskova, 7 WTA.

28 mart. 2019, 05:51

Simona Halep a trecut in sferturile de finala de Qiang Wang, scor 6-4, 7-5, in timp ce Karolina Pliskova a invins-o pe Marketa Vondrousova, scor 6-3, 6-4.

Simona Halep s-a calificat dramatic în semifinale la Miami. A revenit de la 1-5 şi a salvat trei mingi de set

Meciul Simona Halep – Karolina Pliskova va avea loc vineri, de la ora 3:00 (ora Romaniei), si va fi transmisa in direct de Digi Sport. Aceasta va fi a 10-a partida dintre Simona si Karolina, scorul fiind 7-2 in favoarea romancei.

De altfel, Simona a fost de-a lungul ultimilor ani o adevarata bestia nera pentru Karolina, iar jucatoarea din Cehia a facut numeroase declaratii superbe despre sportiva noastra.

Daca o va invinge pe Karolina Pliskova, Simona Halep va urca din nou pe primul loc in clasamentul WTA.