SIMONA HALEP – KRISTYNA PLISKOVA 6-1, 6-2: Simona îşi apără titlul la Madrid

Simona Halep în turul al doilea de la Madrid Open după cea mai clară victorie a anului!

07 mai 2017, 14:38

Jucătoarea de tenis Simona Halep, deţinătoarea trofeului, locul 4 WTA şi cap de serie numărul 3, s-a calificat, duminică, în turul doi la Madrid Open, în urma unei victorii în faţa sportivei cehe Kristyna Pliskova, locul 58 WTA, după 58 de minute de joc.

SIMONA HALEP – KRISTYNA PLISKOVA 6-1, 6-2

Simona Halep o învinge clar pe Kristyna Pliskova. Românca a valorificat a patra minge de meci și s-a impus cu 6-1 6-2.

Kristyna Pliskova mai astiga un game, 5-2

Simona Halep se apropie la un singur game de victorie. 6-1 5-1 pentru româncă.

Kristyna Pliskova câștigă primul game din setul secund și al doilea din acest meci. 6-1 4-1 pentru Halep.

Halep face un nou break și va servi pentru set la 5-1.

Halep face primul break în acest meci. Românca are 3-1 și urmează să servească.

Dupa ce a câștigat turneul demonstrativ Tie Break Tens de la Madrid, Simona Halep încearcă să repete performanța și la turneul principal.

Simona Halep își cunoaște deja viitorul adversar, în cazul în care va reuși să treacă de Kristyna Pliskova. Jucătoarea româncă este mare favorită în meci și cotată cu a treia șansă să câștige turneul de la Madrid.

SIMONA HALEP – KRISTYNA PLISKOVA LIVE VIDEO ONLINE DIGI SPORT STREAMING: Simona Halep- Kristyna Pliskova la Madrid pe RomaniaTV.net.

S-a iscat o întreagă controversă la Madrid după ce Simona Halep şi Darren Cahill au ieşit în oraş îmbrăcaţi cu tricouri pe care era imprimată porecla lui Ilie Năstase: „Be Nice, Train Nasty”. Dacă mulţi au crezut că a fost un gest de susţinere pentru Ilie Năstase, cititorul nostru „Candid” a lansat o altă teorie interesantă: „Simona nu-şi dă seama că textul e pregătit de Cahill pentru ea: ‘Fii drăguţă şi antrenează-te, obraznico!'”.