Simona Halep l-a pus la punct pe Liviu Pop, fostul ministru al Educaţiei. E incredibil ce i-a zis marea campioană!

Simona Halep a fost, recent, protagonista unui episod mai puţin obişnuit pentru ea: înfruntarea unui politician cunoscut în România.
Filip Stan
17 sept. 2020, 13:48
Simona Halep l-a pus la punct pe Liviu Pop, fostul ministru al Educaţiei. E incredibil ce i-a zis marea campioană!

Simona Halep a avut o contră cu fostul ministru al Educaţiei, Liviu Pop, care a primit o lecţie importantă de la sportivă. Totul s-ar fi întâmplat la unul dintre cele mai luxoase restaurante din Bucureşti.

Simona Halep se pregătea să ia masa, iar Liviu Pop avea nişte probleme personale de rezolvat şi pentru a se descărca nervos, folosea un limbaj trivial. Simona Halep a răbdat cât a răbdat şi când a văzut că robinetul cu invective nu se opreşte, a decis să ia măsuri. Campioana de la Roland Garros şi Wimbledon i-ar fi transmis senatorului să se potolească, scrie Cancan. Aflat la o masă apropiată de cea a jucătoarei care în această săptămână participă la turneul de la Roma, Liviu Pop a rămas surprins. Totuşi, când a văzut cine se află în faţa lui şi ce i se reproşează, social-democratul şi-a revizuit atitudinea.

Simona Halep, jucătoarea lunii august în circuitul WTA

„Simona a stat liniștită câteva minute dar, la un moment dat, nu a mai rezistat. Liviu Pop înjura grav la masă, iar Simona i-a transmis să înceteze, pentru că este deranjată de limbajul lui. I-a pus în vedere că ea a venit în restaurant să se relaxeze, să mănânce, în niciun caz să audă înjurături și cuvinte vulgare. L-a pus, practic, la punct pe Liviu Pop, care a fost puțin stânjenit de situație”, a spus un martor pentru sursa citată.

Liviu Pop a fost numit ironic „ministrul genunche”, după ce s-a operat și a anunțat că „operația la genunche a decurs bine”.

DailyBusiness
Românii aflaţi în telecabina blocată în Italia au fost evacuați și sunt într-o stare bună
Spynews
Escapada la munte l-a scos din sărite pe Liviu Vârciu! A ajuns în Poiana Brașov în 7 ore, iar acolo a primit o altă lovitură: ”Ne merităm soarta”
Fanatik.ro
Ce se mai întâmplă cu divorțul dintre Ilie Năstase și Ioana. Fostul jucător de tenis a dat vestea cea mare
Capital.ro
Reguli la bloc. Penalizare pentru restanțe la întreținere. Legea nu permite sancționarea automată a proprietarilor
Playtech.ro
Când se predau imobilul și cheile către cumpărător: există un termen limită, conform legii
Adevarul
Meseriile care nu pot fi înlocuite de AI. Ce are omul și nu va avea niciodată inteligența artificială
wowbiz.ro
Doliu uriaș! Autorul Michael Schumacher a murit la 75 de ani: „Tatăl meu era…”
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Tânăra din Buzău care și-a pierdut iubitul în urma unui incident rutier face declarații tulburătoare! Acuzațiile pe care le aduce medicilor: „Mereu am știut că ești în pericol”
iamsport.ro
Apropiatul din altă țară al lui Valentin Ceaușescu a amenințat că va opri comerțul cu România dacă nu îl transfera pe fostul mare fotbalist român
MediaFlux
Fostul ministru pentru mediul de afaceri, Ilan Laufer, la munca de jos. Se ține de construcții FOTO PAPARAZZI
stirilekanald.ro
Anunț foarte important pentru români!
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend