SIMONA HALEP, în turul III la US OPEN 2016 după 6-3, 6-4 cu Lucie Safarova

SIMONA HALEP - LUCIE SAFAROVA LIVE VIDEO ONLINE 2016 EUROSPORT STREAMING. Înainte de meciul cu Safarova, din turul doi al US Open, Simon Halep s-a amuzat împreună cu o fostă jucătoare de tenis, care a ajuns să lucreze pentru un post TV din New York.

01 sept. 2016, 14:08

SIMONA HALEP – LUCIE SAFAROVA LIVE TEXT la US OPEN. Simona Halep joacă cu Lucie Safarova în turul doi de la US OPEN. Partida dintre Simona Halep și Lucie Safarova va fi transmisă în format LIVE TEXT pe RomaniaTV.net începând cu ora 18:00.

Simona Halep debutează azi la US Open contra lui Kirsten Flipkens. Meciul va fi în direct la Eurosport, de la ora 18:00 (ora României) și live video stream AICI,  aiciaici sau aici

SIMONA HALEP – LUCIE SAFAROVA LIVE VIDEO ONLINE 2016 EUROSPORT STREAMING. Simona HALEP-Lucie SAFAROVA LIVE VIDEO turul 2 US OPEN 2016. Oficialii turneului de la US Open au aunțat că meciul Halep – Safarova se va disputa joi, începînd cu ora 18:00, pe arena Arthur Ashe. Va fi prima partidă a zilei pe acel teren!

Simona HALEP-Lucie SAFAROVA LIVE VIDEO turul 2 US OPEN 2016. UPDATE ora 19:30 / Simona Halep şi-a aflat adversara din turul 2, Lucie Safarova, car a învins-o pe Daria Gavrilova în 2 seturi, 6-2, 6-4. Cel mai probabil partida din turul 2 va avea loc joi, în deschiderea zilei a patra la US Open.

Simona HALEP-Lucie SAFAROVA LIVE VIDEO turul 2 US OPEN 2016. GAME, SET ŞI MECI SIMONA HALEP, 6-0, 6-2! Vezi mai jos rezumatul. Evoluţie de senzaţie pentru campioana noastră care nu i-a lăsat nici o şansă adversarei sale. Jocul Simonei Halep ne dă mari speranţe. A trecut de Kirsten Flipkens în 59 de minute de joc. În turul următor, Simona Halep joacă joi împotriva învingătoarei din partida Lucie Safarova-Daria Gavrilova.

Simona Halep – Lucie Safarova. Safarova a învins-o marţi, cu scorul de 6-4, 6-4, pe australianca Daria Gavrilova, locul 45 WTA, într-o oră şi 28 de minute de joc. La rândul ei, Halep a trecut, tot marţi, de Kirsten Flipknes din Belgia, locul 56 WTA, cu 6-0, 6-2.

Simona Halep – Lucie Safarova. Scorul întâlnirilor directe dintre Halep şi Safarova este de 3-1 pentru româncă. Jucătoarea din Cehia a câştigat în 2011, prima lor partidă, cu 6-2, 6-4, în turul al doilea al turneului de la Toronto.

Simona Halep – Lucie Safarova. Halep s-a impus în semifinale la Nurnberg, în 2013, cu 6-3, 0-6, 6-2, în turul al treilea la Indian Wells, cu 6-2, 4-6, 6-4, şi în optimi la Cincinnati, cu 6-4, 7-5, ultimele două meciuri având loc în 2014.