Simona Halep, prima declaraţie după accidentarea de la Rogers Cup: „Piciorul e OK”

Simona Halep a abandonat în partida cu Marie Bouzkova, din sferturile de finală de la Rogers Cup, după ce pierduse primul set, scor 4-6. Românca a acuzat dureri la tendonul lui Achille şi a solicitat un time-out medical la finalul setului pierdut. La scurt timp după, a decis să nu mai continue partida.

12 aug. 2019, 18:28

Simona Halep a ajuns în Cincinnati, unde ar trebui să participe la turneul Western & Southern Open. Românca a făcut o vizită la medic şi a postat o imagine de la Clinica Kinetic Sport Medicine, în care apare cu o faşă la piciorul stâng, în zona călcâiului.

Piciorul este ok, mă simt mult mai bine. Voi face astăzi (n.r. luni) un antrenament aici la Cincinnati şi voi vedea cum va rezista. Oricum, e bine că joc abia miercuri”, a declarat Simona în urmă cu doar câteva minute pentru FANATIK.RO, prin intermediul colegilor americani.