SIMONA HALEP, primele declaraţii în calitate de nr. 2 mondial

SIMONA HALEP afirmă, într-un scurt clip video publicat pe pagina sa de Facebook, că se simte extraordinar ca a doua jucătoare a lumii.
Daniel Spătaru
11 aug. 2014, 10:05
SIMONA HALEP, primele declaraţii în calitate de nr. 2 mondial

SIMONA HALEP. „De când am câştigat turneul de la Bucureşti am rămas în ţară şi m-am antrenat în fiecare zi. Mă simt extraordinar să fiu numărul doi mondial, pentru că e mereu plăcut să fi în top trei. Mulţumesc tuturor fanilor pentru susţinere„, afirmă Simona Halep în clipul distribuit pe pagina sa oficială de Facebook.

Simona Halep a urcat un loc şi este a doua jucătoare de tenis a lumii de luni, potrivit clasamentului WTA, la o diferenţă consistentă de liderul Serena Williams.

Simona Halep (22 ani), la cea mai bună clasare a unei românce în ierarhia WTA, este la 2.365 de puncte de americancă şi are un avans de 220 de puncte faţă de a treia clasată, chinezoaica Na Li (accidentată), care va rata mai multe turnee, inclusiv US Open. Simona are 855 de puncte mai mult decât jucătoarea aflată pe locul 4, Petra Kvitova.

Citeşte şi Simona Halep, desemnată „steaua în ascensiune” a lunii iulie

Simona Halep va participa săptămâna aceasta la turneul WTA de la Cincinnati (SUA), unde este a doua favorită, urmând să intre direct în turul secund, împotriva învingătoarei dintre Kirsten Flipkens (Belgia) şi Polona Hercog (Slovenia).

DailyBusiness
Pâinea, tot mai scumpă pe mesele românilor. Franzela albă rămâne soluția celor cu venituri mici
Spynews
Transferul anului în televiziune! Denise Rifai a semnat cu Antena 1! Ce emisiune va prezenta
Fanatik.ro
Uluitor! S-au plătit 50 de milioane de euro pentru un atacant care a marcat un singur gol în acest sezon
Capital.ro
Obligație în oraș pentru românii cu casă sau apartament. Se curăță trotuarul în fața porții sau a blocului. Termen, 24 ore
Playtech.ro
Cât a ajuns să coste o legătură de ridichi în piețele din România. Și salata verde s-a scumpit
Adevarul
Mai mulți fotbaliști de la Poli Timișoara, acuzați că au bătut cu bestialitate un adolescent de 19 ani. „Dacă avea cu câteva kilograme mai puţin, îi măturam creierii de pe asfalt”
wowbiz.ro
Mesajul pe care minorul de 13 ani l-ar fi trimis familiei lui Mario, la scurt timp după crimă. Plănuiesc sau nu părinții lui să îl scoată din țară: „Intenționează să ducă băiatul…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Un bărbat din Buzău a fost împușcat la... Vezi mai mult
iamsport.ro
Fostul internațional, atac direct la Radu Banciu: ”Nu salută! E un mitocan desăvârșit”
MediaFlux
Rusia a început să se teamă de arme nucleare. Țările din Occident care au băgat spaima în Moscova
stirilekanald.ro
Primele dezvăluiri făcute de criminalul de 13 ani în cazul uciderii lui Mario: „Mă teroriza”
Top 5 sloturi Yggdrasil