SIMONA HALEP, eliminată în primul tur şi la „dublu” la WIMBLEDON 2015

SIMONA HALEP a fost eliminată în primul tur de la Wimbledon 2015 şi în proba de dublu.

02 iul. 2015, 16:21

Perechea formată din Simona Halep şi Elena Bogdan a fost eliminată în turul I de perechea Su-Wei Hsieh – Flavia Pennetta. Cele două românce au pierdut în minimum de seturi, scor 6-4, 6-1, după o partidă care a durat 57 de minute.

Primul set a fost echilibrat, iar Hseih şi Pennetta au reuşit două break-uri şi şi-au pierdut serviciul doar o dată. În al doilea set, româncele nu au mai putut ţine ritmul cu adversarele şi şi-au cîşstigat serviciul o singură dată.

Pentru participarea în proba de dublu de la Wimbledon, Elena Bogdan şi Simona Halep vor primi 10 puncte în clasamentul de dublu şi un cec în valoare de 9.000 de lire sterline.