Site-ul pe care s-a pariat masiv pentru Donald Trump la alegerile prezidențiale ale SUA o dă ca favorită pe Elena Lasconi pentru duminică. Suma pariată a depășit 17 mil. dolari. Care sunt cotele la pariuri după declasificarea documentelor de la CSAT

Platforma Polymarket, cea care l-a dat pe Donald Trump ca favorit pentru câștigarea alegerilor prezidențiale din Statele Unite, o prezintă pe Elena Lasconi ca având cele mai mari șanse de succes în scrutinul decisiv de pe 8 decembrie 2024.
Filip Stan
05 dec. 2024, 09:22
Site-ul pe care s-a pariat masiv pentru Donald Trump la alegerile prezidențiale ale SUA o dă ca favorită pe Elena Lasconi pentru duminică. Suma pariată a depășit 17 mil. dolari. Care sunt cotele la pariuri după declasificarea documentelor de la CSAT
Elena Lasconi refuză o dezbatere „unu la unu” cu independentul Călin Georgescu

Site-ul pe care s-a pariat masiv pentru Donald Trump la alegerile prezidențiale ale SUA o dă ca favorită certă pe Elena Lasconi în scrutinul decisiv, de pe 8 decembrie.

Elena Lasconi, susținută de alianța pro-occidentală PSD-PNL-USR-UDMR-minorotăți, este cotată cu peste 64% șanse de a câștiga alegerile prezidențiale din România, în timp ce Călin Georgescu, candidatul independent susținut de AUR, SOR si POT, ar întruni doar 33% din opțiunile celor care au pariat pe platforma Polymarket, cea care l-a dat pe Donald Trump ca favorit pentru câștigarea alegerilor prezidențiale din Statele Unite.

Citește și: Alegeri 2024. SUA avertizează că progresele României ”nu pot fi puse sub semnul întrebării de actori străini”. ”Datele menţionate în raportul CSAT ar trebui investigate pe deplin”

Peste 17 milioane de dolari s-au pariat până în seara zilei de 4 decembrie, potrivit datelor afișate în timp real de Polymarket. Din suma totală, circa 4,2 milioane de dolari s-au pariat pentru Elena Lasconi și 3,7 milioane de dolari pe Călin Georgescu, potrivit stirileprotv.ro.

Citește și: Călin Georgescu, prima reacție după dezvăluirile din rapoartele SRI, SIE și MAI: „Este pentru prima dată în lume când se încearcă o acțiune a statului împotriva unui candidat, prin orice mijloace, pentru a fi oprit”

Procentele candidatei USR Elena Lasconi au urcat în după-amiaza zilei de 4 decembrie, după declasificarea documentelor de la CSAT.

DailyBusiness
Ministrul Energiei convoacă Comandamentul Energetic Național, pe fondul vremii severe și al avariilor din rețea
Spynews
Ce diferență de vârstă este între Vanessa și Bogdan de la Ploiești. Detaliul pe care mulți l-au ignorat până acum
Fanatik.ro
Cine este nașul de botez al fiului lui Ion Țiriac. E vorba de unul dintre cei mai mari tenismeni din istorie
Capital.ro
Tragedie în lumea muzicii. Un mare cântăreț s-a stins prea devreme. Artistul era extrem de apreciat în întreaga țară
Playtech.ro
Concediu fără plată pentru formare profesională. Ce prevede Codul Muncii în 2026
Adevarul
Mărturiile părinților ai căror copii au ajuns în moarte cerebrală după intervenții chirurgicale la Spitalul Județean Constanța
wowbiz.ro
Imagini care frâng inima, la peste 7 luni de la moartea Teodorei Marcu. Cum apare fiica ei în primul story postat de Alex după tragedie
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Sofia Vicoveanca a suferit un infarct! Artista, internată de urgență la Spitalul Județean din Suceava
iamsport.ro
Mihai Rotaru a negat că a fost fanul Stelei, însă milionarul român l-a dat de gol: 'M-a rugat să-i fac cunoștință cu Gigi, și-a luat lojă lângă el'
MediaFlux
Adio mers la sală! O singură mișcare zilnică de braț, de trei secunde, crește forța musculară
stirilekanald.ro
Imaginile durerii de la înmormântarea lui Matei, fiul preotului care a murit în ziua de Bobotează! Mama și fratele său se află în continuare în stare gravă la spital
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend