Şoc în fotbal. Un mare conducător de fotbal a murit la spital după ce a suferit un stop cardiac. Mâine ar fi împlinit 58 de ani

Directorul echipei italiene de fotbal Fiorentina, Joe Barone, a murit marți, la Milano, la vârsta de 57 de ani, a confirmat echipa din Serie A pe rețelele de socializare. Barone suferise duminică un stop cardiac, înainte de meciul din Serie A dintre Fiorentina și Atalanta, care a și fost amânat.
Filip Stan
19 mart. 2024, 20:40
Şoc în fotbal. Un mare conducător de fotbal a murit la spital după ce a suferit un stop cardiac. Mâine ar fi împlinit 58 de ani

Fiorentina a confirmat că directorul general Joe Barone a murit marți, la Spitalul San Raffaele din Milano, la vârsta de 57 de ani, chiar cu o zi înainte de aniversare.  Înmormântarea managerului italo-american va avea loc la Pozzallo, Sicilia.

Barone a fost transportat de urgență la spital în stare critică duminică după-amiază, după ce a suferit un stop cardiac cu câteva ore înainte de meciul din Serie A dintre Fiorentina și Atalanta, pe stadionul Gewiss din Bergamo.

El a fost supus unei intervenții chirurgicale pe cord duminică, iar Fiorentina a precizat luni că bărbatul de 57 de ani este conectat la aparate. Barone ar fi împlinit miercuri 58 de ani, pe 20 martie.

Ce părere are Dumitru Dragomir despre Bitcoin. Cine l-a învățat să facă bani: „Am fost numai în grupuri de oameni deștepți”

„Joe Barone s-a născut la Pozzallo, Sicilia, pe 20 martie 1966
Joe Barone a murit. Directorul general al Fiorentinei s-a stins din viaţă astăzi, 19 martie – Ziua Sfântului Iosif – cu 24 de ore înainte de a împlini vârsta de 58 de ani.

El era internat la San Raffaele din Milano de duminică după-amiază, după atacul de cord pe care l-a suferit la hotel, înainte de meciul din Serie A dintre gruparea toscană şi Atalanta, programat la Bergamo.

LIVE Simona Halep – Paula Badosa VIDEO ONLINE STREAMING în primul tur la Miami. Primul meci după 19 luni pentru fostul lider WTA
Clubul pentru care a jucat Adrian Mutu şi de care aparţine Louis Munteanu, împrumutat  la Farul Constanţa, a comunicat:

„Cu durere profundă şi tristeţe imensă, Fiorentina îşi pierde astăzi unul dintre punctele de referinţă, o figură care a marcat istoria recentă a Clubului şi care nu va fi niciodată uitată”.

Barone era directorul general al Fiorentinei din 2019.

DailyBusiness
Cine l-ar putea înlocui pe premierul britanic Keir Starmer, dacă scandalul legat de Epstein va pune capăt mandatului său
Spynews
Ultimele cuvinte ale lui Cătălin Măruță în calitate de prezentator al emisiunii! De abia a putut să vorbească de lacrimi
Fanatik.ro
El este jucătorul care își face bagajele după Dinamo – Craiova: „Fără discuții”
Capital.ro
Reguli la bloc. Plătești în continuare, chiar dacă te-ai separat și ai centrală proprie. Locatarii care vor fi taxați de asociația de proprietari
Playtech.ro
Ce este dreptul de preempțiune. Schimbarea în cazul terenurilor agricole
Adevarul
Degeaba spargem monopolul CNAS dacă sacul e gol. Expert: „Banii nu ajung pentru că nici nu au cum să ajungă”
wowbiz.ro
Cine sunt victimele accidentului cumplit din Caraș-Severin. Un tată și cei doi copii ai săi au murit în impactul devastator
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Cântăreața de muzică populară Mihaela Cojocaru s-a stins din viață la 52 de ani: „Nu cred așa ceva”
iamsport.ro
Iubitul ei a văzut-o ce face pe gheață și a izbucnit în plâns. Imagini incredibile de la Jocurile Olimpice
MediaFlux
Un nou plafon pentru prețurile alimentelor. Anunțul Ministrului Agriculturii
stirilekanald.ro
Moartea a făcut prăpăd în Caraș-Severin. Trei persoane au murit după ce un TIR și un microbuz s-au ciocnit violent
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj