ŞOC în LIGA I. Pandurii au refuzat să mai iasă de la vestiare după pauza meciului cu ASA Tg. Mureş

Partida dintre ASA Tg. Mureș și Pandurii a fost suspendată după 45 de minute, când scorul era 2-0 pentru gazde după reușitele lui G. Mureșan (19) și Vl. Morar (37).

18 dec. 2016, 17:24

Pandurii au refuzat să mai iasă de la vestiare. Marius Avram a dat drumul la meci pentru încă 3 minute, conform regulamentului. Jucătorii oaspeților se schimbaseră deja și așteptau pe tunel fluierul final. După ce s-au scurs 3 minute meciul a fost oprit, iar Pandurii va pierde acest joc la „masa verde”, scor 0-3.

Starea gazonului, înghețat în unele porțiuni, a fost motivul principal al protestului. Probabil, și problemele financiare de la olteni au fost un alt factor. Startul revoltei fusese dat înaintea jocului de gorjenii Pleașcă și Sânmărtean, care au refuzat să joace din cauza terenului înghețat.