Șocant! Cât costă la Lidl un kilogram de cireșe din Africa de Sud: „Din partea mea pot să se stafidească în raft”

Lidl este unul dintre magazinele preferate de români pentru prețurile ieftine și calitatea produselor. Totuși, numai ieftin nu a fost pus la vânzare kilogramul de cireșe din Africa de Sud, care se vinde cu un preț incredibil.
Alina Costache
28 dec. 2024, 23:44
Șocant! Cât costă la Lidl un kilogram de cireșe din Africa de Sud: „Din partea mea pot să se stafidească în raft”

Lidl este recunoscut ca unul dintre cele mai apreciate de români supermarketuri. Ceea ce îi atrage pe oameni sunt prețurile ieftine și calitatea produselor, dar și promoțiile de neegalat. Totuși, dat fiind faptul că sloganul supermarketului este „Meriți să fii surprins”, un internaut a fost total surprins să vadă cât costă, la raft, cireșele din Africa de Sud.

Lidl vinde kilogramul de cireșe la un preț incredibil

Cireșele au devenit un produs de lux în ultimii ani în țara noastră, vânzătorii întrecându-se în prețuri care mai de care mai mari. Prin urmare, aceste fructe au devenit tot mai puțin accesibile pentru români.

Citește și : Program Kaufland, Carrefour, Auchan, Lidl, Mega, Penny de Revelion 2025. Când și cât vor fi închise magazinele de Anul Nou

Deși sezonul cireșelor s-a terminat, Lidl a pus la vânzare cireșe, care provin din Africa de Sud, în magazinele din țara noastră. Prețul lor este unul halucinant, iar reacțiile internauților sunt pe măsură.

Dacă nu mai știți ce prostii să cumpărați, vă dau o idee. Ofertă imbatabilă pentru cireșe din Africa”, își descrie internautul postarea de pe Facebook.

Lidl cireșe

Reacțiile internauților la prețul cireșelor

Internauții nu au putut să creadă prețul imens de 99,99 de lei per kilogram care a fost oferit cireșelor din Africa de Sud. De aceea, au avut reacții pe măsură.

„De Dubai sau de Cairo?”, spune, amuzat, un internaut.

„Din partea mea pot să se stafidească în raft, și asa nu au niciun gust. Îs chitră, nu dau banii pe prostii”, spune o internaută revoltată.

Citește și : BCR vine cu o informație de ultimă oră pentru clienți, înainte de sfârșitul anului. Se iau măsuri de siguranță pentru evitarea pericolelor

„Nu îmi permit o astfel de aroganță”, replică, ironic, o persoană.

„O jumătate de cireaşă aş încerca, doar de curiozitate. Cine ştie ce proprietăți magice are la prețul ăsta..”, adaugă o altă internaută.

DailyBusiness
SUA introduc testarea pentru deficitul de testosteron în rândul militarilor de peste 30 de ani
Spynews
A fost găsit cuplul din București, dat dispărut pe Transalpină. În ce stare sunt Mihaela și Horațiu
Fanatik.ro
Antena 1 câştigă o avere din publicitate la finala Cupei Mondiale! Cât costă un spot de 20 de secunde în pauza de hidratare
Capital.ro
Pană majoră de curent pe litoral. Aproape 100 de hoteluri, restaurante și terase au fost afectate
Playtech.ro
Greșeli pentru care poți rămâne fără permis de conducere în Grecia. O simplă parcare l-a lăsat pe un român fără dreptul de a conduce timp de două luni
Adevarul
De anul viitor, elevii ar putea fi puși să meargă la biserică pentru a fi evaluați la Religie. Expert: „O sursă generatoare de inechitate”
wowbiz.ro
Dragostea plutește la propriu pe litoral! Doi îndrăgostiți au transformat marea într-o scenă de film romantic. Turiștii prezenți s-au uitat de două ori
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Lucia și Constantin sunt cei doi soți care și-au pierdut viața în urma accidentului din Grecia, alături de bebelușul lor. Fiica de 8 ani este în stare critică
iamsport.ro
Ofertă de 8 milioane de euro pentru CFR Cluj! Cine vrea să cumpere clubul. Reacția conducerii
MediaFlux
Un „călător în timp”, care susține că vine din anul 2118, dezvăluiri uluitoare despre viitorul omenirii: „Meritați să știți adevărul”
stirilekanald.ro
Probleme cu stomacul? Digestia dificilă...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România