ȘOCANT! Descoperire horror acasă la românul din Italia care a ucis-o pe Denisa Păun. Cazul se complică

Anchetatorii italieni au făcut o descoperire șocantă la domiciliul românului care ucis-o în Italia pe tânăra Denisa Păun. Noile probe complică serios acest caz.
Irina Dumitrescu
13 iun. 2025, 10:53
ȘOCANT! Descoperire horror acasă la românul din Italia care a ucis-o pe Denisa Păun. Cazul se complică

Vasile Frumuzache (32 de ani), care lucrează ca agent de pază în Italia, a mărturisit că a ucis-o pe Denisa Păun (30 de ani), descriind la interogatorii modul în care a comis crima.

Tânăra, care lucra ca escortă în Italia, a fost dată dispărută, în noaptea de 15 spre 16 mai, de la locuința din Prato închiriată pentru a-și primi acolo clienții.

Ea a fost găsită fără viață în apropierea unei case abandonate din Montecatini.

Citește și Concedieri la o mare companie internațională din România. „Postul a fost desființat pe neașteptate, deși nu aveam nicio evaluare negativă”

Același Vasile Frumuzache a mărturisit că a ucis-o și pe Ana Maria Andrei, o tânără de 27 de ani aflată și ea în Italia.

Criminalul le-a spus anchetatorilor că a decapitat-o pe Denisa Păun cu un cuțit, însă expertiza medicală l-a contrazis: tânăra ar fi fost ucisă cu un topor.

Camerele de supraveghere și GPS-ul mașinii lui Frumuzache au confirmat atât prezența lui Furmuzache în complexul rezidențial unde se află locuința închiriată de Denisa Păun, precum și transportarea cadavrului la Montecatini. În prezent, criminalul se află în închisoarea Sollicciano, în secția de maximă siguranță, după ce a fost agresat de alți deținuți.

În noaptea crimei, Vasile Frumuzache ar fi putut avea un complice, care l-ar fi ajutat să o ucidă pe Denisa Păun și să scape de cadavru, notează lanazione. După toate probabilitățile, tânăra a fost ucisă în locuința închiriată din Prato și decapitată în casa criminalului, în aceeași noapte sau a doua zi dimineață.

Cazul șocant al uciderii Denisei Păun se complică însă serios, după ce anchetatorii au găsit acasă la criminal o șuviță de păr, lenjerie intimă îngropată și o vertebră umană. Aceste noi probe sunt analizate de experții criminaliști, pentru a se afla dacă pot fi legate de alte dispariții suspecte din Italia, scrie cotidianul La Repubblica, citat de mediafax.

Frumuzache, descris de autorități drept ca fiind ”lucid și organizat”, prezintă un profil criminal cu ”înclinație spre violență”, care i-a determinat pe oamenii legii să ia în calcul posiblitatea ca acesta sa fie responsabil și de alte omoruri.

(sursă foto: La Nazione)

Citește și O nouă reducere a pedepsei pentru Mario Iorgulescu. Una dintre fapte s-a prescris, cât ar trebui să mai stea în închisoare dacă se întoarce în România

DailyBusiness
Locuințele din București, mai scumpe cu 43% față de ultimii doi ani. Capitala, devansată de Cluj și Brașov
Spynews
Raluca Ropotan, despre relația cu tatăl ei, Stelian Ogică. Ce relație au, în prezent, cei doi: "Noi tot timpul..." 
Fanatik.ro
Iubita fostului fotbalist de la FCSB, apariție neașteptată la MasterChef. Ce a făcut Florin Dumitrescu când a văzut-o
Capital.ro
Război hibrid împotriva României. Ce interes are Rusia prin Călin Georgescu. Băsescu: Ne consideră dușmani
Playtech.ro
Mesajul secret care apare pe toate sticlele de Coca-Cola. E un simbol ascuns, pe care puțini îl observă
Adevarul
Cea mai amplă misiune secretă a Mossad în Iran: „O mică armată” de peste 100 de agenți infiltrați înaintea atacurilor aeriene
wowbiz.ro
Doliu imens în lumea manelelor! A murit Ionuț Americanu. Cornelia, dansatoarea maneliștilor, a făcut publică vestea tristă
Economica.net
Oraşul din România care e pe harta străinilor, alături de New York şi alte atracţii turistice
Prosport.ro
FOTO. Blonda râvnită de bogătașii din toată lumea: „Cea mai drăguță”
kanald.ro
Doi părinți din Iași, condamnati la închisoare cu executare după ce bebelușul lor de 4 luni a murit din cauză că nu și-au dorit scaun special în mașină
Cancan.ro
Gafă grosolană a lui Donald Trump la întâlnirea cu Prințul William și Kate Middleton. Ce i-a făcut Melaniei, în fața tuturor
iamsport.ro
Patronul de club care ”este ceva între Marian Iancu și Gigi Becali”: ”A făcut pușcărie ca Berilă”
MediaFlux
Avantaj mare pentru toți românii cu cont bancar. Băncile vor fi obligate să arate totul
stirilekanald.ro
Destin negru pentru doi tineri care se iubeau încă din copilărie. Ambii parteneri s-au sinucis, după o eroare a poliției
substantial.ro
O noua tragedie zguduie România. Accident îngrozitor