ŞOCANT. Un adolescent a fost SECHESTRAT şi UMILIT de colegii de liceu VIDEO

Un adolescent de 18 ani din Oradea a fost sechestrat, legat la mâini şi la ochi, băgat în portbagajul unei maşini, dus pe câmp şi umilit. Cei care l-au supus acestor chinuri sunt şapte colegi din liceu. În faţa procurorilor, cei incriminaţi au spus că totul a fost doar o farsă.
Iulian Tudor
17 nov. 2013, 09:58
ŞOCANT. Un adolescent a fost SECHESTRAT şi UMILIT de colegii de liceu VIDEO

Băiatul de 18 ani a fost legat cu sfoară şi cu un fular peste ochi şi a fost luat cu forţa din casa unui amic de nişte colegi. Tinerii l-au sechestrat pe adolescent şi l-au dus pe un câmp, la marginea oraşului Oradea, unde l-au ameninţat chiar şi cu moartea, potrivit protv.ro.

Momentele şocante au fost filmate de unul dintre băieţi.

În urma incidentului, tatăl tănărului a depus o plângere penală la Parchet. Cei incriminaţi le-au spus procurorilor că totul a fost doar o farsă, iar autorităţile i-au amendat pe vinovaţi cu doar o mie de lei. Nemultumit de această decizie, părintele a atacat hotărârea în instanţă. Deşi Judecătoria Oradea a admis plângerea victimei, procurorii nu au cerut trimiterea în judecată a tinerilor.

Citeşte şi Incident extrem de grav într-o şcoală din Bucureşti. Elevii s-au ameninţat cu pistoalele

DailyBusiness
Kremlinul: „Întreaga lume apreciază eforturile de pace ale președintelui Trump”
Spynews
Există sau nu cea mai bună grupă de sânge? Cine este predispus la înțepături de insecte, norovirus sau cancer
Fanatik.ro
Dan Petrescu, prima apariție publică după ce a început chimioterapia! E mai slab ca oricând. Video
Capital.ro
Reguli la bloc, nu pot fi schimbate. Locatarii din apartamente trebuie să plătească și ce nu consumă. De ce nu putem avea apa gratis
Playtech.ro
'Preţ scump', greşeala de limbă pe care mulţi români o fac. Care este forma corectă
Adevarul
Vestea „foarte bună pentru finanţele publice şi pentru economia României” anunțată de ministrul Finanțelor
wowbiz.ro
Boala cu care a fost diagnosticat Ion Drăgan. Artistul ar fi trecut prin mai multe operații dificile
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Doi iubiți și-au pierdut viața la 17 ore distanță unul de celalalt. Ambii erau pe motocicletă atunci când și-au dat ultima suflare
iamsport.ro
Fostul jucător de la FCSB a primit o ofertă interesantă, dar s-a speriat de Kalașnikovuri: ”Ajung în sicriu acasă!”
MediaFlux
Superstiții de Revelion. De ce este bine să nu te prindă Anul Nou fără bani în buzunar
stirilekanald.ro
Filmul complet al sinuciderii de la stația Crângași! Detalii crunte despre ce s-a întâmplat cu femeia de 36 de ani
Superliga 2025 – runda finală: FCSB vs Rapid și alte 2 meciuri de top în weekend