Șofer din București, felicitat pe internet după ce a lovit o mașină: „Sper că i-ați scris pe bilet și să nu mai parcheze pe trotuar!”

Un șofer din București a fost felicitat de internauți după ce și-a recunoscut greșeala și a lăsat un mesaj în parbrizul unei mașini pe care a lovit-o.
Filip Stan
18 iun. 2024, 10:06
Șofer din București, felicitat pe internet după ce a lovit o mașină: „Sper că i-ați scris pe bilet și să nu mai parcheze pe trotuar!”
Șofer felicitat după ce a avariat o mașină în București

Se pare că pe grupul de Facebook „Info Trafic București și Ilfov” putem vedea și fapte bune, nu doar accidente și informații despre traficul halucinant. Un șofer bucureștean a făcut o astfel de faptă și a fost felicitat de ceilalți membri din grup.

Bărbatul a atins o mașină parcată și a lăsar bilețele pentru ca celălat șofer să îl poată contacta. Acesta a postat pe grup pozele cu mașina lovită, în speranța că proprietarul o va vedea.

„Dacă ești aici, te-am atins. Am lăsat și 2 bilețele la mașină”, a scris acesta, citat de b365.ro.

Citește și: Inconștiență la volan! O șoferiță începătoare conduce în timp ce ține un copil în brațe. VIDEO

Internauții au apreciat gestul bărnatului, rar întâlnit în zilele noastre, și au lăsat multe comentaeii de laudă la adresa acestuia.

„Felicitări!”, „Felicitări pentru gestul dumneavoastră! Sunteți un om nemaipomenit”, „Foarte bine procedat!”, sunt o parte dintre comentariile primite de șofer.

Pe lângă mesajele de felicitare, cineva a ținut să atragă atenția asupra parcării șoferului păgubit: „Sper că ai menționat pe bilet și că data viitoare să nu mai parcheze pe trotuar”.

În poze se observă cum mașina păgubitului este parcată pe trotuar, forțând pietonii să meargă pe carosabil, un lucru extrem de periculos, în special în Capitală.

Citește și: Andrei Muraru, un tânăr din Botoșani, moarte tragică într-un accident cu motocicleta. Cum s-a produs nefericitul eveniment

DailyBusiness
Bolojan răspunde criticilor PSD: „Mi-am respectat mandatul și programul de guvernare”
Spynews
Dorian Popa, la un pas de moarte în Japonia! Influencerul a trecut prin clipe cumplite
Fanatik.ro
Marele antrenor, sfat de aur pentru Sabin Ilie: “Când îţi merge bine, să nu…”
Capital.ro
Renunțarea la bani cash. Momentul în care se va trece de la numerar la bani în bancă. Bancnotele, abandonate treptat
Playtech.ro
Ce înseamnă că Armata SUA a ridicat nivelul de alertă la Baza Deveselu la nivelul „BRAVO”. Ce urmează dacă se ajunge la „CHARLIE” sau „DELTA”
Adevarul
Slăbiciunea fatală a baronilor drogurilor: femeile care i-au dus direct în mâinile forțelor speciale
wowbiz.ro
Pensia neîncasată înainte de deces în România. Ce se întâmplă cu banii și cine poate intra în posesia lor
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
O fetiță de un an și cinci luni din Bistrița a intrat în stop cardiorespirator după ce a înghițit o alună
iamsport.ro
Milionarul român anunță că va investi din nou la o echipă de tradiție din SuperLiga: ”Am vorbit cu ei, voi reveni în perioada următoare cel mai probabil”
MediaFlux
Vedete din România blocate în mijlocul conflictului din Iran. Horia Brenciu și Anca Țurcașiu nu se pot întoarce în țară
stirilekanald.ro
VIDEO 28 de elevi din Focșani și profesoarele lor, blocați în Dubai după închiderea spațiului aerian
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj