Soţia unui miliardar ar putea deveni Prima Doamnă a Americii

Cu trăsături specifice din zona Europei de Est și urcată mereu pe tocuri amețitoare, Melania Trump s-a menținut într-un discret plan doi, în timp ce soțul ei, magnatul Donald Trump, a ocupat prima pagină a jumătate din presa lumii.
Filip Stan
07 oct. 2015, 11:37
Soţia unui miliardar ar putea deveni Prima Doamnă a Americii

Născută într-o mică localitate slovenă de numai 5.000 de locuitori, Melania Knauss — pe numele de fată — a început să lucreze ca manechin când avea doar 16 ani, iar la 18 avea deja un contract cu o agenție din Milano. Totuși, oricât de mari ar fi fost ambițiile acestei tinere zvelte care defila pe podiumurile italiene, ea nu își putea imagina că într-o zi ar putea aspira să devină Prima Doamnă a SUA, notează EFE, citată de Agerpres.

După ce timp de mai multe luni soțul ei a ocupat primul plan al scenei politice americane cu o ascensiune spectaculoasă în sondaje pentru a deveni viitorul candidat republican la președinția SUA, analiștii și experții au început să-și pună întrebarea dacă Melania este potrivită pentru a-l însoți la Casa Albă. Nu ar fi potrivită, în opinia analistului conservator Frank Luntz, pentru că republicanii au o viziune tradițională a căsătoriei. „Iar Melania nu este genul de soție tradițională”, spune el.

Citeşte şi Secretul familiei prezidenţiale, dezvăluit de Donald Trump: Soţii Obama au vrut să divorţeze VIDEO

Magnatul și fostul model, care se dedică acum designului de bijuterii și haine, sunt căsătoriți din 2005 și au împreună un copil, Barron. Absența Melaniei de la evenimentele publice electorale a început să suscite îndoieli privind rolul său de posibilă viitoare primă doamnă, astfel încât cuplul a decis să acorde primul lor interviu, alături de băiatul lor, revistei ‘People’.

Întrebată dacă ea și soțul ei sunt întotdeauna de acord în chestiuni politice, Melania Trump a mărturisit că „nu este încă pregătită pentru politică”. „Este munca lui, iar eu îl sprijin”, a răspuns ea, dovedind diplomație în multe chestiuni politice, inclusiv în cele legate de imigrație. „Am trecut printr-un proces lung pentru a obține cetățenia americană. Cred că oamenii trebuie să urmeze legea”, a conchis potențiala primă doamnă a SUA.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Iustin Petrescu va avea un decor atipic la nuntă! Rar vezi așa ceva în România | VIDEO
Fanatik.ro
Cum a trăit Gigi Becali succesul Universității Craiova? „Și-a dat seama că e departe de ei”
Capital.ro
Călin Georgescu face dezvăluiri despre eliminarea sa din cursa prezidențială: Au făcut din Țara Românească o peșteră de tâlhari
Playtech.ro
Urmează o nouă minivacanță pentru elevi în luna iunie. Elevii vor merge la școală doar trei zile
Adevarul
„Autostrada cu tuneluri”, la doi ani de la startul lucrărilor. Ce a mai rămas de construit din tronsonul Margina - Holdea
wowbiz.ro
1 iunie vine cu modificări la plata concediilor medicale! Categoriile care vor fi plătite și în prima zi
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tânărul din Arad suspect de hantavirus a fost confirmat pozitiv. Opt contacți ai pacientului, izolați pentru 21 de zile
iamsport.ro
Prunea a răbufnit în direct după Craiova - U Cluj 5-0: ”Am înnebunit când am văzut, vorbeam singur! Spuneți-mi și mie de ce?!”
MediaFlux
Infecția cu hantavirus din România nu se transmite de la om la om ci este tulpina transmisă de rozătoare, confirmă Institutul Cantacuzino
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi