LIGA EUROPA. ASA TG. MURES a câştigat la St. Etienne, dar a ratat calificarea

ASA Târgu Mureş, vicecampioana României, a câştigat cu scorul de 2-1 în Franţa, pe terenul lui St. Etienne, manşa secundă a turului trei preliminar al Ligii Europa. Francezii s-au calificat însă în play-off, cu scorul general de 4-2.

06 aug. 2015, 14:11

ST. ETIENNE-ASA TG. MURES LIVE VIDEO LIGA EUROPA 1-2. Elevii lui Vasile Miriuță au deschis scorul în minutul 39 al jocului de pe stadionul „Geoffroy-Guichard” din Saint-Etienne, prin golul marcat de Luis Pedro. ASA și-a dublat avantajul în minutul 62, prin Ivan Gonzalez, care a trimis balonul în poartă cu capul, de la marginea careului de 6 metri.

Gazdele au reușit să reducă din handicap în minutul 72, în urma unui autogol al lui Ivan Gonzalez.

În meciul tur, disputat la Târgu Mureș, AS Saint-Etienne s-a impus cu scorul de 3-0.