STEAUA a pierdut primul amical al verii, în Austria. Trupa lui Rădoi a încasat trei goluri în 10 minute

Steaua a pierdut cu scorul de 4-5 amicalul jucat miercuri, cu Austria Klagenfurt. Totate golurile roş-albaştrilor au fost marcate în repriza secundă.

24 iun. 2015, 16:02

Mirel Rădoi a suferit prima înfrângere ca antrenor al Stelei, echipa sa pierzând cu scorul de 4-5 meciul cu SK Austria Klagenfurt, echipă nou promovată în liga secundă austriacă. Meciul a început foarte prost pentru formaţia noastră, care în minutul 10 era condusă deja cu 3-0. Acesta a fost şi scorul pauzei, în prima repriză Steaua evoluând cu următoarea formulă de echipă: Niţă – Papp, Varela, Toşca, Târnovan – Muniru, Tănase cpt. – Popa, Stanciu, Enceanu – Iancu.

Citeşte şi STEAUA, prima demisie în mandatul lui Mirel Rădoi. Un nume important a părăsit echipa

După pauză, Mirel Rădoi a trimis în teren următorii jucători: Cojocaru – Râpă, Luchin, Tamaş, Guilherme – Breeveld, Neagu, Grădinaru, Tudorie, Chipciu – Ţucudean. În această repriză Steaua a marcat patru goluri şi a primit două, scorul final fiind 5-4 pentru Austria Klagenfurt. Au marcat pentru Steaua: Ţucudean ( min. 49 şi min. 65), Tudorie (min. 85), Râpă (min. 89).

Următorul amical al Stelei este programat pe 26 iunie, cu Legia Varşovia.