STEAUA ASTRA 2-0 în etapa a 2-a din play-off. VEZI CLASAMENTUL

Steaua s-a impus cu 2-0, duminciă, la Piteşti, în faţa celor de la Astra, într-un meci din etapa a 2-a din play-off.

13 mart. 2016, 14:25

Steaua a început foarte bine și în minutul 4 Chipciu a ratat prima șansă de gol, după un șut puțin pe lângă buturile lui Gavrilaș. Alexandru Tudor a vrut să țină partida în mână și a dat primul galben încă din minutul 5, după un fault al lui Toșca. Patru minute mai târziu, centralul a mai arătat un avertisment, de această dată pentru Boudjemaa.

Steaua a deschis scorul în minutul 12 prin Momcilovici după o lovitură de cap venită în urma unui corner. După o oră de joc, Nicușor Stanciu a stabilit scorul final cu un șut frumos de la marginea careului, Tamaș fiind omul care i-a pasat decisiv.

Vezi VIDEO cu golurile partidei

După acest meci, Steaua a urcat pe locul 3 în play-off, cu 26 de puncte, la trei lungimi în spatele liderului Astra. În caz de egalitate la sfârșitul campionatului, roș-albaștrii vor fi campioni pentru că Astrei i s-a rotunjit punctajul în plus înainte de intrarea în play-off.