STEAUA – DINAMO 1-3. Steaua în genunchi, Dinamo în finala Cupei Ligii

STEAUA - DINAMO 1-3. Dinamo s-a calificat, miercuri, în finala Cupei Ligii, după 3-1 în returul cu Steaua din semifinale. Dinamo s-a impus şi în pirma manşă, cu 4-1. În finală, Dinamo o va întâlni pe ACS Poli Timişoara.

01 mart. 2017, 19:43

STEAUA-DINAMO 1-3. Nistor a deschis scorul pentru Dinamo în minutul 37, când a profitat de o eroare imensă a lui Niță. Alibec a restabilit egalitatea imediat după pauză, învingându-l pe Penedo după o lovuitură de pedeapsă obținută de Florin Tănase. La doar un minut de la intrarea pe teren, Patrrick Petre a dus-o pe Dinamo în avantaj în minutul 73, fructificând centrarea ideală venită de la Romera. Dinamo le-a dat steliștilor lovitura de grație. Patrick Petre a obținut un penalty în minutul 80, transformat fără emoții de Hanca.

STEAUA – DINAMO LIVE TEXT

FINAL. STEAUA – DINAMO 1-3!

83′ – GOL DINAMO! A marcat HANCA, din penalty, după un fault al lui Bălaşa la P. Petre! STEAUA – DINAMO 1-2! (VIDEO AICI)

74′ – GOL DINAMO! A marcat P. PETRE, la prima atingere de balon! STEAUA – DINAMO 1-2! (VIDEO AICI)

73′ – schimbare la DInamo: iese Oliva, intră P. Petre

66′ – Al. Tudor intrerupe meciul după ce suporterii lui Dinamo aruncă mai multe petarde în careul lui Niţă

65′  – GOL STEAUA! A marcat ALIBEC, din penalty, acordat uşor după un duel între St. Filip şi Tănase. STEAUA – DINAMO 1-1! (VIDEO AICI)

59′ – schimbare la Dinamo: intră Rivaldinho în locul lui D. Popa

54′ – schimbare la Steaua: intră Boldrin în locul lui Pintilii

51′ – schimbare la Steaua: intră Gnohere în locul lui De Amorim

50′ – cartonaş galben pentru Bălaşa

46′ – schimbare la Steaua: Tănase intră în locul lui Achim

45′ – PAUZĂ. STEAUA – DINAMO 0-1.

37′ – GOL DINAMO! A marcat NISTOR, după o gafă uriaşă a lui Niţă! STEAUA – DINAMO 0-1! (VIDEO AICI)

31′ – Tamaş trage pe lângă poartă

24′ – schimbare la Dinamo: Mahlangu nu mai poate continua şi este înlocuit cu Palic

20′ – Enache nu prinde poarta cu o minge din marginea careului întoarsă de Achim

16′ – Alibec execută o lovitură liberă peste poarta lui Penedo

11′ – Maric îl blochează pe Alibec

04′ – cartonaş galben pentru Oliva

STEAUA – DINAMO este LIVE VIDEO ONLINE STREAMING AICI.

STEAUA DINAMO LIVE VIDEO ONLINE STREAMING DIGI SPORT DOLCE SPORT. Echipele de start la meciul STEAUA-DINAMO

STEAUA: Fl. Niță – Bălașa, Tamaș, Moke, Momcilovic – Pintilii, Ov.Popescu – Enache, Vl. Achim, De Amorim – Alibec.

Rezerve: Stăncioiu – Fl. Tănase, Muniru, Pleașcă, Jakolis, Boldrin, Gnohere.

Antrenor: L. Reghecampf.

DINAMO: Penedo – Romera, Nedelcearu, Maric, St. Filip – Oliva, Busuladzic, Nistor – Hanca, D. Popa, Mahlangu.

Rezerve: I. Popescu – Rivaldinho, Nemec, P. Petre, Palic, Dudea, Ceccarelli.

Antrenor: C. Contra.