STEAUA – DINAMO 1-1. Război şi pace pe Arena Naţională. VEZI CLASAMENTUL

STEAUA - DINAMO 1-1. Steaua și Dinamo au terminat la egalitate, sâmbătă, pe Arena Națională, scor 1-1, în etapa a 5-a din Liga I.

20 aug. 2016, 19:56

STEAUA – DINAMO 1-1. Dinamo deschis scorul rapid. În minutul 11, Vali Lazăr execută un corner, iar Rotariu reia cu capul și înscrie. La două minute după gol, spiritele s-au încins și jucătorii celor două formații s-au luat la bătaie la mijlocul terenului. Roș-albaștrii au egalat în minutul 17 prin nou venitul William de Amorim, care a șutat de la 30 de metri și l-a învins pe Brănescu.

STEAUA – DINAMO 1-1. În partea a doua, Stanciu și-a încercat și el norocul, dar șutul său e respins în corner de Brănescu. Dinamo n-a terminat meciul în 11 jucători, după ce Steliano Filip a văzut cartonașul roșu pentru un cot aplicat în figură lui Adi Popa cu două minute înainte de final.

Min. 17: GOL De Amorim, Steaua-Dinamo 1-1. (VIDEO GOLUL)

Min. 11: GOL Rotariu, Steaua-Dinamo 0-1. (VIDEO GOLUL)

STEAUA – DINAMO 1-1. Echipele de start:

STEAUA: Fl. Niță – Enache, Tamaș, Mitrea, Momcilovic – Ad. Popa, N. Stanciu, Boldrin (83 Aganovic), Hamroun – Fl. Tănase, De Amorim (57 Achim).

Rezerve: Cojocaru – Tudorie, Muniru, Aganovic, Achim, Ov. Popescu, Bourceanu.

Antrenor: Laurențiu Reghecampf.

DINAMO: Brănescu – Romera, Nedelcearu, Mevlja, St. Filip – Hanca, Busuladzic, Palic (89 Olteanu) – D. Rotariu, Gnohere (83 D. Popa), Val. Lazăr (70 I. Şerban).

Rezerve: Penedo – M. Popescu, D. Popa, P. Petre, Vl. Olteanu, I. Șerban, A. Marc.