STEAUA a condus cu 2-0 pe Pandurii, dar a ratat victoria

STEAUA a avut avantaj de două goluri în faţa Pandurilor, însă nu a obţinut decât un punct din întâlnirea cu gorjenii, în ultimul meci al etapei a 32-a a Ligii 1.

12 mai 2014, 14:41

Steaua şi Pandurii au încheiat la egalitate, scor 2-2, în ultima partidă a etapei a 32-a din Liga 1. Rezultatul este explicabil mai ales prin prisma faptului că Laurenţiu Reghecampf a folosit rezervele, începând de la portarul Niţă, până la atacantul Piovaccari, care nu s-a mai regăsit în ultima vreme printre titulari, în locul său fiind preferat Alex Chipciu, pe post de vârf fals.

Tocmai eliminarea lui Piovaccari pare să fi înclinat însă balanţa, pentru că în momentul eliminării sale, în minutul 39, Steaua conducea cu 2-0.

Acesta a fost scorul pauzei, însă în repriza secundă gorjenii au valorificat avantajul omului în plus şi au marcat cele două goluri care au consfinţit rezultatul de egalitate.

STEAUA – PANDURII LIVE 2-2

Cele mai importante momente ale partidei:

Min. 72 GOL Pandurii! Nistor egalează, după ce mingea şutată de el îl loveşte pe matei şi deviază în plasă!

Min. 46 GOL Pandurii! Matulevicius a redus din diferenţă, cu un şut din interiorul careului. 2-1 pentru Steaua!

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45 Finalul primei reprize.

Min. 39 Piovaccari primeşte al doilea cartonaş galben, într-un minut, şi este eliminat. Acestea par să fi fost ultimele minute ale italianului în tricoul roş-albastru.

Min. 18 Oaspeţii au şi ei o mare oportunitate de a înscrie, dar Erico şutează în transversală.

Min. 17 GOL Steaua! Gabi Iancu a marcat din pasa lui Neagu, 2-0!

Min. 8 GOL Steaua! Keşeru a marcat din penalty, după un henţ al lui Breveeld.

Min. 1 A început meciul din Ghencea.

Componenţa formaţiilor:

Steaua: Niţă – Georgievski, G. Matei, Râpă, Georgievski – Neagu, Filip – Răduţ, Keşeru, Iancu – Piovaccari.

Pandurii: Mingote – Pleaşcă, Paraskevas, Erico, Momcilovic – Breveeld, P. Anton, D. Nistor – Dos Santos, Matulevicius, Nicoară.

Etapa a 32-a a Ligii 1 se încheie luni seara, de la ora 21.00 fiind programată întâlnirea Steaua – Pandurii.

Este primul meci pe care roş-albaştrii îl joacă în acest sezon, iar patronul lor, GIGI BECALI, se află în libertate. De altfel, anterior disputării acestui joc, luni la prânz, GIGI BECALI s-a întâlnit la palat cu Laurenţiu Reghecampf şi câţiva jucători. „Va veni Reghe, dar poate vin şi patru fotbalişti, Chipciu, Tănase, Gardoş şi încă unul… Tătăruşanu, nu! El pleacă, nu-l mai iubesc. Şi Adi Popa vine„, declara luni GIGI BECALI.

Citeşte şi Gigi Becali anunţă TREI TRANSFERURI-BOMBĂ la Steaua

Este de aşteptat ca pentru meciul din această seară Laurenţiu Reghecampf să menajeze mai mulţi titulari, prioritară acum fiind finala Cupei României, pe care Steaua o va juca împotriva Astrei Giurgiu, pe 23 mai.

STEAUA – PANDURII se joacă luni, de la ora 21.00, şi va fi LIVE SCORE pe RomaniaTV.net.

Citeşte şi Gigi Becali LIBER: ce PROGRAM are ASTĂZI. Merge la STEAUA-PANDURII?