Steaua pierde teren. A bifat al 4-lea egal consecutiv, în Liga I. Rezultatele şi clasamentul

Steaua Bucureşti, echipa campioană a României a înregistrat a patra remiză consecutivă în Liga I. După 1-1 cu Petrolul, Pandurii Târgu Jiu şi Corona Braşov, roş-albaştrii au încheiat cu acelaşi scor întâlnirea de la Galaţi, cu Oţelul.

08 dec. 2013, 21:11

Steaua a terminat la egalitate, duminică, în deplasare, scor 1-1 (1-0), cu Oţelul Galaţi, într-un meci din etapa a 17-a, ultima a turului Ligii I. Roş-albaştrii au deschis scorul prin Varela, în minutul 38, care a reluat cu capul, de la aproximativ 7 metri, la o centrare a lui Bourceanu, în timp ce golul egalizator al gazdelor a fost marcat de puştiul de numai 17 ani, Tudorie. În minutul 77, tot cu capul, acesta a înscris din interiorul careului, după o centrare a lui Milea.

Rezultatul de la Galaţi este al patrulea consecutiv înregistrat de Steaua în Liga I, după cele cu Corona Braşov (2 noiembrie), Pandurii (23 noiembrie) şi Petrolul (1 decembrie).

Tot duminică s-au mai jucat meciurile Ceahlăul Piatra Neamţ – Viitorul Constanţa şi Pandurii Tg. Jiu – Universitatea Cluj 3-0.