Ştefan Radu, dublă senzaţională pentru Lazio în Seria A VIDEO

Fundașul lui Lazio, Ștefan Radu (27 de ani), a marcat un gol de senzație în meciul cu Sassuolo, în direct la Dolce Sport 3.

23 feb. 2014, 22:10

Fotbalistul echipei Lazio Roma, Ştefan Radu, a înscris două goluri în meciul câştigat pe teren propriu, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Sassuolo, în etapa a XXV-a a campionatului Italiei.

Radu, integralist la gazde, a marcat în minutele 36 şi 83. Celălalt gol al echipei Lazio a fost înscris de Klose, în minutul 73. Pentru Sassuolo au marcat Floccari ’72 şi Floro Flores ’79.

Ştefan Radu a înscris primul gol cu un şut de la 30 de metri şi pe al doilea cu un şut din afara careului. Iniţial, pentru golul trei al gazdelor a fost creditat Candreva, însă majoritatea jurnalelor de sport şi site-ul ligii au notat că autorul a fost românul.

Ştefan Radu a primit un cartonaş galben, în minutul 26. Ultimele meciuri ale etapei, Parma – Fiorentina şi Napoli – Genoa, vor avea loc luni.