SUBIECTE CONCURS DIRECTORI. Întrebări halucinante la examen. „Ce are măgarul, copite sau coamă?”

SUBIECTE CONCURS DIRECTORI. Mii de profesori au susţinut proba scrisă a concursului pentru ocuparea funcţiilor de directori în şcoli. După încheierea probei, candidaţii au aşteptat ore în şir în sălile de examen, ca să afle dacă au luat nota de trecere. Profesorii s-au plâns şi de unele întrebări, de-a dreptul uluitoare. După testul scris, candidaţii admişi vor fi programaţi pentru proba de interviu.
Filip Stan
13 oct. 2016, 06:12
SUBIECTE CONCURS DIRECTORI. Întrebări halucinante la examen.

SUBIECTE CONCURS DIRECTORI. Examenul a durat două ore şi a conţinut subiecte tip grilă. Dacă unii candidaţi s-au descurcat, alţii spun că subiectele au fost vagi şi fără aplicabilitate.

Unele subiecte au fost însă de-a dreptul halucinante. Spre exemplu, una dintre întrebări a fost: Ce are măgarul?”, şi avea avea următoarele variante de răspuns: a)grajd, b)copite, c)coadă, d)coamă.

Citeşte şi Ce SUBIECTE s-au dat la testul grilă pentru concursul de directori de şcoli şi care sunt RĂSPUNSURILE corecte

Viitori directori au mai fost întrebaţi şi „Ce au comun ciorapii şi mănușile?” iar variantele de răspuns erau: a) sunt de lână, b) sunt obiecte de îmbrăcăminte, c).sunt perechi ce țin cald.

O altă întrebare a fost: După ce recunoşti o apă că este râu?”, iar variantele de răspuns: a) are peşti, b) are poduri, c) are praguri şi d) este în pantă.

EDU.RO: 83,7%, rata de promovare a probei scrise a concursului pentru directorii de şcoli

Rata de promovare a probei scrise susținute, miercuri, de candidații care au participat la proba scrisă din cadrul concursului de ocupare a funcțiilor vacante de director și director adjunct din unitățile de învățământ preuniversitar, este de 83,7%, potrivit datelor furnizate de inspectoratele școlare județene. Detalii, aici. 

DailyBusiness
SUA au elaborat un plan de pace care prevede ca Ucraina să renunțe la anumite teritorii și la o parte din armament
Spynews
Piept de pui popcorn. Rețeta simplă și delicioasă a lui Chef Horia Manea
Fanatik.ro
Ce a făcut Gigi Becali când un livrator Glovo s-a apropiat de el pe o stradă din București. Gestul cu care a uimit mai multă lume
Capital.ro
Secretul lui Călin Georgescu. Strategia prin care a manipulat românii: Acesta este un semnal de trezire pentru Europa
Playtech.ro
Ce ar trebui să facă un pieton când ajunge la o trecere chiar dacă e verde la semafor: cei mai mulţi români procedează greşit
Adevarul
Controversă în jurul filmului „Cravata Galbenă”. Echipa de producție, acuzată că a cerut cenzurarea unei recenzii scrise de o elevă: „o catastrofă”
Mama fetiței de 2 ani care a murit la stomatolog, gest sfâșietor după ce nu a putut participa la înmormântare. Durere de nesuportat pentru cei doi părinți
Economica.net
Primul tren suspendat din România. Ce oraş ar putea să aibă monorail
kanald.ro
O mamă și cei doi copii ai săi, implicați într-un eveniment rutier îngrozitor pe DN6. Mașina în care se aflau s-a izbit puternic de un TIR
iamsport.ro
Radu Banciu a făcut topul prezentatoarelor TV din România: 'Singura femeie absolut perfectă la toate'
MediaFlux
SUA confirmă negocierile cu Rusia. Totul este foarte avansat
stirilekanald.ro
Anunț de ultim moment pentru români! Breaking news
substantial.ro
De la Vegas la Macau: cum diferă cultura jocurilor de noroc în lume