Şumudică, învins de un român în Turcia. Torje a marcat golul victoriei în meciul Karabuk – Kayseri VIDEO

Karabuk a câștigat meciul cu Kayseri de pe teren propriu, scor 1-0, graţie unui gol marcat de Gabriel Torje.

14 oct. 2017, 14:02

Paul Papp, Gicu Grozav, Cristi Tănase și Gabriel Torje au început ca titulari meciul împotriva lui Marius Șumudică, pentru a cărui echipă a jucat Silviu Lung, în timp ce Cristi Săpunaru a fost rezervă.

Karabuk a avut mai multe șanse de a marca în prima repriză, însă balanța s-a înclinat în favoarea formației lui Șumudică după ce Papp a luat roșu în minutul 57. Torje i-a dat lovitura de grație lui Șumudică în minutul 77, când a marcat golul victoriei pentru Karabuk.