Şumudică, momente dramatice în Arabia Saudită. S-a dus peste arbitrul care consulta VAR-ul, i s-a făcut rău şi aproape a leşinat VIDEO

Al Shabab, echipa lui Marius Şumudică, a învins vineri în campionatul Arabiei Saudite, 2-1 cu Al Kabi, marcând golul victoriei în minutul 90+6.

26 oct. 2018, 18:32

Înaintea acestui meci Al Shabab avea trei egaluri şi o înfrângere, astfel că tensiunea acumulată era uriaşă. Ea a fost amplificată de faptul că adversarii au cerut analiza probei video pentru golul din prelungiri al trupei lui Şumudică.

Scos din minţi, antrenorul român s-a dus peste arbitrul care consulta monitorul VAR pentru a-i arăta de ce golul trebuie validat. În cele din urmă, după ce a văzut proba video, arbitrul a arătat centrul terenului, spre bucuria lui Al Shabab. Tensiunea deosebită şi-a spus însă cuvântul, lui Şumudică i s-a făcut rău şi a fost ajutat să meargă la vestiare de cei din stafful său.