Surpriză uriaşă în finala Ligii Campionilor la handbal masculin. Cine a câştigat TROFEUL

HC Vardar a câştigat Liga Campionilor la handbal masculin, la Turneul Final Four de la Koln.

02 iun. 2019, 18:30

HC Vardar a câştigat, duminică, trofeul Ligii Campionilor, după ce a învins în finala competiţiei pe Veszprem HC, cu scorul de 27-24 (16-11).

Tot duminică, în finala mică a competiţiei, Barca Lassa – PGE Vive Kielce, scor 40-35 (20-16).

În semifinale, HC Vardar a eliminat pe Barca, cu 29-27, iar Veszprem HC a trecut de PGE Vive Kielce, cu 33-30.

Dinamo Bucureşti, campioană a României la handbal masculin, pentru al patrulea an consecutiv. A surclasat-o în finală pe Dobrogea Sud

În 2018, Liga Campionilor a fost câştigată de Montpellier Handball, care nu a trecut de faza grupelor în această stagiune.