Susţine Moldova. Campanie amuzantă şi interactivă împotriva embargoului rus

Jurnaliştii de la Publika TV au lansat o campanie interactivă împotriva embargoului impus de Rusia asupra fructelor, legumelor şi produselor viticole din Republica Moldova. Sloganele sub care se desfăşoară campania sunt foarte amuzante.
Alina Costache
16 sept. 2013, 14:06
Susţine Moldova. Campanie amuzantă şi interactivă împotriva embargoului rus

Serviciul sanitar rus a anunţat sistarea importului de produse vinicole, fructe şi legume din Republica Moldova, începând cu data de 11 septembrie, iar dacă autorităţile de la Chişinău s-au declarat nedumerite embargoul Moscovei şi anunţă acţiuni în plan diplomatic, presa de la Chişinău a trecut deja la acţiune.

Postul de televiziune Publika a lansat o amplă campanie, intitulată „Susţine Moldova”, în care cetăţenii sunt invitaţi să se implice şi să convingă Rusia de calitatea produselor moldoveneşti. Lansată prin sloganuri amuzante, campania se poate dovedi şi eficientă o dată cu implicarea detăţenilor.

Împreună putem găsi argumentele care să convingă Moscova că vinul, legumele şi fructele moldoveneşti sunt de calitate şi nu sunt periculoase. Gândiţi-vă la argumente convingătoare, în formă de slogan şi postaţi-le aici, pe pagina publika.md/sustinemoldova!„, scriu colegii de la Chişinău.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Gigi Becali a pus mâna pe telefon și l-a sunat pe MM Stoica după ce a văzut schimbarea făcută de Mirel Rădoi: “De ce l-a scos?!”
Capital.ro
Decizie privind motorina. Ilie Bolojan anunță scăderea prețurilor la pompă: Acționăm în limita posibilităților
Playtech.ro
Cum devin proprietar dacă am doar o chitanţă de mână. Când e valabil acest act
Adevarul
Motorină premium mai ieftină decât cea standard la un mare lanț de benzinării: cum se explică anomalia
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
DOCUMENT | Gică Hagi s-a aflat în atenția unui club important din Premier League
MediaFlux
PAPARAZZI Soția lui Mircea Lucescu, gest de mare eleganță față de un cerșetor. Cum a fost surprinsă doamna Neli FOTO EXCLUSIV
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj