TAIFUN puternic în Filipine: 10 morţi şi aproape 170.000 de oameni, evacuaţi VIDEO

Vreme extremă în Filipine. Cel puţin 10 persoane au murit după ce sudul ţării a fost lovit de un taifun puternic. Circa 168.000 de oameni au fost evacuaţi.
Iulian Tudor
16 iul. 2014, 06:05
TAIFUN puternic în Filipine: 10 morţi şi aproape 170.000 de oameni, evacuaţi VIDEO

Vântul a bătut în rafale de peste 185 de kilometri la oră, iar taifunul a devastat totul în calea sa. În capitala Manila, furnizarea de electricitate a fost întreruptă, iar zeci de zboruri au fost anulate, potrivit România TV.

Oficialii au emis o alertă de cod roşu, iar pregătirile au fost intensificate ca măsură de precauţie. Asta, cu atât mai mult, cu cât Filipinele încă nu au reuşit să-şi revină după supertaifunul de anul trecut, care s-a soldat cu peste 6.300 de morţi şi peste 28.000 de răniţi.

CITEŞTE ŞI: Cutremur cu magnitudine 6.4 în Filipine

DailyBusiness
Poliția Locală București îi avertizează pe șoferi: Nu mai dați bani parcagiilor de ocazie
Spynews
Andreea Popescu a confirmat că a plecat din penthouse-ul lui Rareș Cojoc! Unde locuiește după divorț
Fanatik.ro
Radu sau Aioani? Sfaturi de la fostul mare portar al României înainte de marele meci cu Turcia
Capital.ro
Călin Georgescu anunță marea schimbare în România: Am câștigat. Lucrurile nu vor rămâne așa!
Playtech.ro
Cresc taxele pentru înmormântări în unul dintre oraşele din România. Cât vor costa serviciile
Adevarul
Aurul ascuns în Carpați: peste 2.000 de tone scoase în ultimele două milenii. Unde s-au aflat cele mai mari zăcăminte
wowbiz.ro
Codruța Filip, „săgeată” pentru Valentin Sanfira? Mesajul cu subînțeles postat de artistă după ce a confirmat divorțul: „Nimeni nu joacă mai bine rolul de victimă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
(P) Rolul farmacistului în consilierea pacientului cu probleme ale părului
iamsport.ro
Familia unei legende dinamoviste ar putea deveni acționar la gruparea din SuperLiga: ”Poate fiul meu o să investească”
MediaFlux
O dronă a explodat în Tulcea! Primele imagini video
stirilekanald.ro
VIDEO România - Turcia, meciul calificării la Cupa Mondială 2026, azi la ora 19.00. Schimbare de ultim moment, anunțată de Mircea Lucescu
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj