Tânăra şoferiţă care a intrat cu maşina într-un TIR, la Avrig, a murit la două zile după teribilul accident

Tristeţe uriaşă la Avrig, după ce Andreea, tânăra şoferiţă care a intrat cu maşina într-un TIR, s-a stins pe un pat de spital la Sibiu, la două zile după teribilul accident. Un bebeluş a rămas orfan de mamă.
Iulian Tudor
14 feb. 2019, 13:11
Tânăra şoferiţă care a intrat cu maşina într-un TIR, la Avrig, a murit la două zile după teribilul accident

Andreea Ştefania avea 22 de ani şi luni de dimineaţă, din motive încă neelucidate, maşina pe care o conducea a intrat pe contrasens pe DN1 şi s-a lovit frontal de un TIR. Medicii de pe salvare au găsit-o în stop cardio respirator, au resuscitat-o şi a fost transportată la Sibiu.

În ciuda tuturor eforturilor medicilor Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu, tânăra șoferiță a decedat miercuri seara. Andreea era logodită şi în urmă cu mai puţin de un an năsuse primul ei copil.

„Pacienta adusă în stare gravă la SCJU Sibiu (comă profundă) în data de 11 februarie, în urma accidentului rutier din zona Avrig, a decedat în cursul serii trecute (ora 19.50), în pofida eforturilor personalului medical de a-i salva viața.”, a transmis Decebal Todăriță, purtător de cuvânt al Spitalului Clinic Județean de Urgență Sibiu.

Diagnosticată cu traumatism cranio cerebral sever și hemoragie cerebrală, femeia a fost în comă încă de la producerea accidentului.

În maşină cu Andreea era o prietenă din Cristian, care a fost externată a doua zi după accident, starea ei fiind bună.

„Din primele cercetari, s-a stabilit că o tanara în vârsta de 22 de ani, din Avrig, în timp ce conducea spre localitate de domiciliu, a pătruns pe contrasens și a intrat în coliziune cu ansamblul TIR condus regulamentar din sens opus.”, a precizat Elena Welter, purtător de cuvânt al IPJ Sibiu.

DailyBusiness
EL PAÍS SUA: Un e-mail al Pentagonului indică posibilitatea suspendării Spaniei din NATO
Spynews
Ultimele imagini cu femeia dispărută după o intervenție chirurgicală! Doi bărbați au târât-o pe jos
Fanatik.ro
Aryna Sabalenka, imagini de senzație pentru o revistă de renume. Pictorialul incendiar care i-a cucerit pe bărbați
Capital.ro
Cele 5 culori din talonul de pensie. Detaliul ignorat de pensionari. Ghid complet de la Casa de Pensii
Playtech.ro
Câți litri de alcool poţi produce în gospodărie fără să încalci legea. Noile limite propuse de Parlament, aşa nu vei plăti accize
Adevarul
Un membru al juriului din R. Moldova explică de ce România a primit doar 3 puncte la Eurovision: „Și juriile lor sunt incompetente?”
wowbiz.ro
Cazul morții medicului Cristian Staicu ia o turnură neașteptată. Ce au descoperit anchetatorii
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Tir făcut bucăți pe un drum din Republica Moldova. Doi români și-au pierdut viața în urma accidentului violent
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, atacat de un fost colaborator: ”Nu trebuia să aleagă FRF. A făcut un gest mârșav și laș”
MediaFlux
Probleme mari la ANAF! Românii se plâng, Ministerul Finanțelor promite un nou portal mai simplu
stirilekanald.ro
Moscova, sub asediul dronelor, cu câteva zile înainte de mega-parada lui Putin. O clădire de lux, lovită în plin
PSG – Bayern și Atletico – Arsenal se joacă azi și mâine. Cote 1×2, antepost și ponturi