ŢARA GALILOR-BELGIA 3-1 LIVE VIDEO DOLCE SPORT. Euro 2016, al doilea meci din sferturi

ŢARA GALILOR-BELGIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT. Al doilea sfert de finală de la EURO 2016, Ţara Galilor-Belgia, se joacă de la ora 22.00, la Lille. Învingătoarea va întâlni în semifinale Portugalia.

01 iul. 2016, 09:23

ŢARA GALILOR-BELGIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT

GOL TARA GALILOR ! A marcat VOKES în min. 86 ! TARA GALILOR – BELGIA 3-1 !

GOL TARA GALILOR ! A marcat ROBSON-KANU în min. 55 ! TARA GALILOR – BELGIA 2-1 !

GOL TARA GALILOR ! A marcat A. WILLIAMS în min. 31 ! TARA GALILOR – BELGIA 1-1 !

GOL BELGIA ! A marcat NAINGGOLAN în min. 12 ! TARA GALILOR – BELGIA 0-1 !

Click aici pentru a vedea Ţara Galilor – Belgia sau aici sau aici

TARA GALILOR BELGIA LIVE VIDEODOLCE SPORT. Echipele de start la meciul TARA GALILOR – BELGIA

Tara Galilor: Hennessey – Chester, Williams, Davies – Taylor, Allen, Ledley, Ramsey, Gunter – Robson-Kanu, Bale.

Belgia: Courtois – Meunier, Alderweireld, Denayer, J. Lukaku – Nainggolan, Witsel – Carrasco, De Bruyne, Hazard – R. Lukaku.

ŢARA GALILOR-BELGIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT. Aproximativ 150.000 de belgieni sunt aşteptaţi vineri, la Lille, oraş care este practic a doua casă pentru starul lor, Eden Hazard, care s-a lansat aici în fotbalul mare. Belgia este mare favorită în sfertul de finală de azi, cu Ţara Galilor, dar cele două selecţionate au făcut parte din aceeaşi grupă de calificare la EURO 2016, iar galezii au câştigat la Cardiff cu 1-0 şi au remizat în Belgia, 0-0.

ŢARA GALILOR-BELGIA LIVE VIDEO DOLCE SPORT. Până acum, Belgia a marcat opt goluri la EURO 2016, în timp ce Ţara Galilor a marcat de şapte ori. Şi la goluri primite belgienii stau mai bine, încasând doar două, în timp ce galezii au primit trei goluri. La şuturi la poartă bilanţul este zdrobitor, 84-44 pentru Belgia.