TARA GALILOR ROMANIA TINERET 0-0. „Tricolorii” au terminat meciul în 9 JUCĂTORI. Vezi CLASAMENTUL

România U21 a remizat, marţi, în deplasare, scor 0-0 cu Ţara Galilor U21, într-un meci din Grupa 8 a preliminariilor pentru Euro 2019, pe care l-a terminat cu doi jucători eliminaţi. România rămâne pe locul 1, singurul care asigură calificarea directă.

14 nov. 2017, 19:54

România U21 a terminat la egalitate al şaselea meci din grupa preliminară pentru Euro 2019, 0-0 în deplasare cu Ţara Galilor. Este a doua remiză consecutivă pentru trupa lui Isăilă.

Răzvan Marin a fost eliminat în minutul 72, pentru cumul de „galbene”, al doilea fiind primit pentru simulare, iar George Puşcaş a fost eliminat în minutul 81, după ce a lovit un adversar, deşi românul fuusese ţinut timp de mai multe secunde! Cei 200 de români prezenţi la meciul din Ţara Galilor au strigat „Hoţii, hoţii!” la adresa arbitrului neamţ Bastian Dankert.

TARA GALILOR – ROMANIA 0-0

Ţara Galilor: 1. Pilling – 2. Coxe, 6. Mepham, 5. Harries, 13. Norrington-Davies – 4. Poole, 16. Evans (Smith 90+2′) – 7. Thomas, 10. Wilson, 15. Harris (11. Matondo, 79′) – 9. Roberts. Selecţioner: Rob Page.

România: 1. I. Radu – 6. Cr. Manea, 5. Nedelcearu, 4. Al. Paşcanu, 5. A. Radu – 18. R. Marin, 16. Dr. Nedelcu (21. M. Dulca, 84′) – 8. D. Man (17. M. Dobre, 79′), 22. Cicâldău, 7. Fl. Coman (V. Olteanu 90+4′) – 9. G. Puşcaş. Selecţioner: Daniel Isăilă.