TAXIUL în care eşti servit cu BOMBOANE. Povestea bucureşteanului care îşi tratează clienţii regeşte VIDEO

O cursă cu taxiul poate fi şi altfel decît suntem obişnuiţi. Un taximetrist bucureştean îşi tratează clienţii regeşte. Omul are singura maşină din Capitală în care fiecare pasager, când urcă, primeşte o bomboană.
Iulian Tudor
06 sept. 2014, 14:40
TAXIUL în care eşti servit cu BOMBOANE. Povestea bucureşteanului care îşi tratează clienţii regeşte VIDEO

Cristian Roman are 54 de ani şi face taximetrie pe străzile din Bucureşti de aproape 3 ani. Poate nu este cel mai bun taximetrist, dar este original: îşi tratează clienţii regeşte.

Taximetristul are bomboane pentru adulţi şi bomboane cu fructe şi jeleuri pentru copii.

Bomboanele au şi ele o poveste. Imediat după Revoluţie, a început prin a le împărţi copiilor care cerşeau în intersecţiile aglomerate din Bucureşti.

În momentul în care a devenit taximetrist, bomboanele au început să meargă către clienţi.

„Când urca pasagerul, spuneam obiceiul acestei maşini este…. Făceam o pauză, mă uitam în oglindă şi vedeam reactia. 90 la sută dintre pasageri se dădeau pe spate, faceau ochii mari”, spune Cristian Roman, pentru România TV.

De câteva luni însă, preţul unei bomboane primite este un like la contul de pe un site de socializare. Acolo unde de altfel taximetristul postează şi numeroase fotografii,fiecare cu povestea ei.

„O fetiţă din Târgu Jiu, bolnavioară, pe care am luat-o de la Gara de Nord si am dus o la spital la Budimex, mi-a desenat si mi-a scris aşa cum stia ea: Pentru cel mai mare om care dădea de boboane”, povesteşte Cristian Roman.

După ce primesc bomboanele, clienţii sunt invitaţi să facă şi un desen.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
Cine sunt Remi și Bianca, cel de-al doilea cuplu care își testează relația la Insula Iubirii, sezonul X! Au o diferență de vârstă de peste 10 ani
Fanatik.ro
Marcel Pușcaș îi ia apărarea lui Radu Drăgușin după 0-4 la debut: „Malen și Dybala nu sunt Bîrligea și Boutoutaou!”
Capital.ro
Regina muzicii country s-a stins din viață la 80 de ani. A lăsat în urmă o carieră de aproape șase decenii și peste 100 de milioane de discuri vândute
Playtech.ro
Analizele medicale gratuite s-ar putea face fără goana de la începutul lunii. Ce vrea să schimbe CNAS
Adevarul
Jaf ca în filme la Londra: Trei români au săpat un tunel spre un magazin de bijuterii
wowbiz.ro
EXCLUSIV | Cine suportă costurile tratamentului Alinei Pușcău din America. Dan Alexa, dezvăluiri despre starea modelului: „Costă undeva la jumătate de milion. Situația e gravă”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Klaus-Michael Kühne, miliardarul german cu o avere de 44 de miliarde de dolari, a încetat din viață la 89 de ani
iamsport.ro
”Noua Nadia”, dezvăluiri despre momentul care i-a schimbat cariera: ”A fost mai dificil emoțional”
MediaFlux
Cât timp trebuie păstrate de fapt taloanele de pensie! Mulți seniori nu știu asta
stirilekanald.ro
UPDATE Zi decisivă pentru Călin Georgescu! Fostul candidat la prezidențiale află dacă va fi judecat pentru tentativă de lovitură de stat