Topul celor mai elegante femei ale anului 2013. Vezi cine este pe primul loc

Revista People a realizat topul celor mai elegante femei din 2013. "Nu prea port pantaloni", a fost explicaţia actriţei care a obţinut titlul de cea mai elegantă femeie a anului.
Alina Costache
18 sept. 2013, 17:44
Topul celor mai elegante femei ale anului 2013. Vezi cine este pe primul loc

Actriţa americană Kerry Washington, care a obţinut în acest an o nominalizare la premiile Emmy pentru rolul din serialul de televiziune „Scandal”, produs de ABC, a fost desemnată cea mai elegantă femeie din 2013, a anunţat, miercuri, revista People, potrivit Mediafax.

Sursa Foto: Hepta

Potrivit Reuters, Kerry Washington, în vârstă de 36 de ani, a devansat câteva femei celebre la Washington, precum actriţa Jennifer Lawrence, cântăreaţa Solange Knowles şi actriţele Jenna Dewan-Tatum şi Kate Bosworth.

„Nu prea port pantaloni”, a declarat Kerry Washington, vorbind într-un comunicat de presă despre acest titlu decernat de revista People. „Atunci când trebuie să merg undeva, vreau să ştiu dinainte că mă voi simţi confortabil şi mă îmbrac astfel în funcţie de eveniment”, a mai spus aceasta.

Elizabeth Sporkin, editorul-şef al revistei People, a lăudat bunul gust şi preferinţele vestimentare ale actriţei. „În acest an, în moda feminină a apărut tendinţa de a te îmbrăca precum o «lady» şi cred că ea este unica responsabilă pentru acest lucru”, a spus Elizabeth Sporkin.

Actriţa Jennifer Lawrence, recompensată cu premiul Oscar în acest an pentru rolul ei din filmul „Silver Linings Playbook”, a fost desemnată femeia cu cel mai bun stil haute-couture, iar actriţa Jessica Chastain, protagonista filmului „Zero Dark Thirty” din 2012, a fost desemnată femeia cu cel mai bun stil vestimentar pe covorul roşu.

Cântăreaţa Solange Knowles a fost apreciată pentru riscurile vestimentare pe care şi le asumă şi pentru încrederea pe care o afişează în public.

Actriţa Zoe Saldana, protagonista din „Avatar”, s-a impus la categoria „cel mai bun stil denim„, iar actriţa Lily Collins a triumfat la categoria „cel mai promiţător stil vestimentar„.

Editorii revistei People a ţinut să remarce şi cele mai mari erori vestimentare din acest an, citând accesoriul pentru păr creat de designerul Philip Treacy, în stil mohawk punk, purtat de Sarah Jessica Parker la gala Met Ball de la New York, dar şi coafura cu breton afişată la începutul anului de Michelle Obama.

În 2012, titlul de cea mai elegantă femeie a anului a revenit actriţei Gwyneth Paltrow.

Revista People a alcătuit aceste clasament în funcţie de opiniile exprimate de editorii săi, de cele 42 milioane de cititori ai săi, de designeri de renume şi de bloggeri din domeniul modei.

DailyBusiness
Coletele Shein si Temu vor avea de suferit. Guvernul introduce taxa de 25 de lei pentru coletele sub 150 de euro din afara UE
Spynews
Marisa Paloma, implicată într-un accident rutier. Influencerița a fost testată cu alcooltestul. Ce a urmat după: „Am trecut printr-o criză existențială”
Bzi.ro
Scandal la Insula Iubirii 2025! Marian acuză Antena 1 că „măsluiește” filmările. Confruntare directă cu Radu Vâlcan
Fanatik.ro
Țeapă la Easybox, noua metodă! Protecția Consumatorului și IGPR explică ce trebuie să facă păgubiții: „O problemă de furt ceea ce este un caz penal, adică o problemă de poliție”
Capital.ro
Anunț pentru cei care folosesc bancomatele. Se rețin banii automat, nu îi mai primiți. Decizie oficială de la bancă
Playtech.ro
Noi reguli pentru şoferi. Testele de vedere devin obligatorii, noutăţi legate şi de alcoolemia la volan, în Marea Britanie
Adevarul
Tragedie bizară în California: o femeie a murit, după ce a rămas cu capul blocat într-un container de donații pentru haine
wowbiz.ro
Unde va fi înmormântat Irinel Columbeanu? Fostul afacerist și-a exprimat clar dorința și a lăsat directive apropiaților: „Ar trebui să iau legătura după decesul lui”
Evz.ro
Culisele vânzării G4Media. Detalii despre banii și tranzacția lui Radu Budeanu
Prosport.ro
Maria, clona lui Kim Kardashian, a atras toate privirile. Cum și-a făcut apariția prezentatoarea TV
kanald.ro
Când începe școala în 2025. Ministerul Educației a anunțat data la care elevii revin în bănci
Cancan.ro
Divorț-ȘOC în showbiz! Și-au spus ADIO după 13 ani de căsnicie
iamsport.ro
Fostul acționar de la Rapid, în război cu Primăria Sectorului 1. Miza este o afacere de aproape 5 milioane de euro
MediaFlux
EXCLUSIV CNAS răspunde Mediaflux cu poezii juridice acuzațiilor grave aduse de pacienții care au rămas peste noapte fără asigurare medicală
stirilekanald.ro
O actriță celebră s-a înecat pe o insulă din Grecia. Lumea filmului, în stare de șoc
Grevă generală în România, din septembrie? Sindicatele amenință cu blocaj total: „Căderea actualului Guvern”