Trafic feroviar ÎNTRERUPT pe ruta Bucureşti-Ploieşti, din cauza copacilor rupţi de vânt

Traficul feroviar a fost întrerupt vineri seară, pe ruta București - Ploiești, după ce mai mulți copaci au fost rupți de vânt şi au căzut pe calea ferată.
Marius Neagu
13 mai 2016, 15:27
Trafic feroviar ÎNTRERUPT pe ruta Bucureşti-Ploieşti, din cauza copacilor rupţi de vânt

UPDATE. Centrul INFOTRAFIC din Inspectoratul General al Poliției Române informează că, începând cu ora 18:20, în judeţul Prahova, circulația feroviară a fost reluată pe Magistrala 300, pe sensul către Braşov.

Se estimează ca, în aproximativ 30 de minute, traficul feroviar să revină la normal.

Problema a apărut între stațiile Crivina – Brazi, după ce mai mulți copaci rupți din cauza vântului au afectat liniile de curent electric. Toate trenurile care circulau pe ruta București – Ploiești înregistrează întârzieri.

„Am așteptat două ore în tren să se rezolve problema. Până la urmă a venit cineva și m-a luat. Nu știu ce anume s-a întâmplat că nimeni nu ne-a anunțat”, s-a plâns o femeie care voia să ajungă la Ploiești.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Mircea Lucescu, vești triste – e în continuare în comă la Terapie Intensivă! Mesaj emoționant al lui Andrei Nicolescu: „A ales să vadă cu ochii lui”. Update, luni, 6 aprilie
Capital.ro
Marea actriță a murit. Am pierdut o stea. Românii o știau din serialul Tânăr și Neliniștit
Playtech.ro
Declarația unică și veniturile din străinătate. De ce nu apar în formularul precompletat de ANAF și ce ai de făcut
Adevarul
Povestea olteanului cu plantații de portocali și măslini în Grecia: „Am plecat la muncă. La început treceam granița ilegal”
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu, prima reacție după ce l-a vizitat pe Mircea Lucescu. Antrenorul s-a întors în România de urgență
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
George, un băiat de 12 ani, a sfârșit tragic după ce a căzut de la etajul 4 al unui bloc din Pitești. Povestea lui de viață e sfâșietoare
iamsport.ro
Șumudică, pus la zid după ce a făcut scandal la meciul de tenis: ”A venit simpaticul nostru, clovnul de serviciu. Trebuia dat afară”
MediaFlux
SUA și Iranul analizează un plan de pace! Avertismentul lui Trump se apropie de termenul limită
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj