TRAGEDIE în Capitală: O mamă şi-a aruncat copilul de la etajul opt al unui bloc, apoi s-a sinucis VIDEO

Caz de-a dreptul cutremurător în Capitală. O femeie şi-a omorât băiețelul de numai cinci ani, aruncându-l de la etajul opt al unui bloc, apoi s-a sinucis. Amândoi au murit pe loc. Procurorii au deschis o anchetă pentru a afla care au fost cauzele care au determinat-o pe femeie să recurgă la acest gest, relatează România TV.
Filip Stan
09 oct. 2015, 05:06
TRAGEDIE în Capitală: O mamă şi-a aruncat copilul de la etajul opt al unui bloc, apoi s-a sinucis VIDEO

Tragedia a avut loc, joi seară, pe Calea Crângaşi din Capitală. Două persoane care au trecut în acel moment prin zonă au auzit un zgomot puternic. Când s-au întors, au văzut trupul copilului zăcând pe trotuar, după care au văzut-o şi pe mamă.

Speriaţi, martorii au alertat autorităţile, iar la faţa locului au ajuns imediat criminaliştii, dar şi poliţiştii. După primele cercetări, s-a stabilit că femeia de 35 de an şi-a aruncat copilul în vârstă de doar cinci ani de la etajul opt al unui bloc, iar apoi s-a aruncat şi ea. Se pare că aceasta ar fi vrut să se răzbune pe soţul său prin gestul extrem.

„Am găsit doua cadavre la baza blocului. In acest moment, ipoteza principala este cea că mama si-a omorat copilul, apoi s-a sinucis. Urmeză sa se continue cercetarile și se va efectua autopsia celor doua persoane si se va ajunge la o concluzie si dupa audierea martorilor”, a declarat procurorul Sandra Ionescu.

Rudele femeii au povestit că aceasta era foarte deprimată în ultima perioadă, deoarece se despărţise de tatăl copilului, cu care a avut o relaţie tumultoasă.

Femeia nu avea un loc de muncă şi locuia împreună cu mama sa. Bunica băiatului se afla în apartament în momentul tragediei.

Trupurile celor doi au fost duse la Institutul medico-legal pentru mai multe cercetări.

Citeşte şi ACCIDENT în Dâmboviţa. O poştăriţă pe bicicletă, lovită în plin de o şoferiţă neatentă VIDEO

DailyBusiness
Adolescenții români care învață să fie responsabili și se angajează pe timpul verii. Ce vor să-și cumpere cu banii câștigați
Spynews
Un cioban a fost atacat de urs, într-o comună din Argeș. Un incident asemănător a avut loc în aceeași zonă în urmă trei zile
Bzi.ro
Mădălina Ghenea, devastatoare la Paris! A făcut furori cu rochia aleasă – GALERIE FOTO
Fanatik.ro
Câte zile poți să ții mezelurile feliate în frigider, de fapt. Așa îți dai seama că s-au stricat, fără să le miroși
Capital.ro
Putin a dat ordin. Cutremur la nivel mondial: Soarta Rusiei depinde de un singur lucru
Playtech.ro
Furtuni violente în România. Grindina a devastat gospodăriile, iar temperaturile au scăzut drastic în doar câteva minute
DailyBusiness
Lene pe bani publici: bugetarii din România, codașii Europei la productivitate, arată un STUDIU al Uniunii Europene
Adevarul
Gestul devenit viral al unui agent de pază de la Beach, please!: „Definiția umanității”
wowbiz.ro
Mama tinerei ucisă în Mureș face declarații tulburătoare! Modul înfiorător în care Anda a fost lăsată fără viață de bărbatul de care încerca să scape de luni întregi: „L-am implorat să se oprească”. Criminalul, dat în urmărire națională
Spynews
Iubita lui Iustin Petrescu, dezvăluiri exclusive la Un Show Păcătos! Hara a spus cum era influencerul când l-a cunoscut și a vorbit și despre Marilu Dobrescu: "A dat în el"
Spynews
Iustin Petrescu a ajuns la tribunal, alături de iubita lui. Astăzi are loc primul termen din procesul cu Marilu Dobrescu
Evz.ro
De ce nu mai răcește lada frigorifică. Semne, soluții și greșeli frecvente
Ego.ro
Ion Iliescu NU a purtat niciodată verighetă! Secretele căsniciei cu Nina Iliescu FOTO
Prosport.ro
L-a părăsit când el era plecat de acasă. N-a avut nicio remușcare
kanald.ro
Cutremur în această după-amiază, în România! Care a fost magnitudinea seismului
Cancan.ro
NU E O GLUMĂ! Cât costă o cameră la Iaki, hotelul lui Gică Hagi din Mamaia Nord, în iulie 2025
Playsport.ro
Bolojan schimbă harta României. Comasarea primăriilor din țară și reducerea...
Capital.ro
Avertisment pentru fumători. Nimeni nu le-a explicat asta vreodată: „Mai rapid ca la heroină sau cocaină!”
StirileBZI
Câți bani pot să scoată românii de la bancomat în 2025. Băncile au impus noi limite!
Prosport.ro
Nici că-i pasă de gura lumii. Georgina a postat imagini din vacanța cu Cristiano Ronaldo, la câteva zile după scandalul absenței de la funeraliile lui Diogo Jota
stirilekanald.ro
VIDEO Primul caz de malarie luat din România. Pacientul, internat la Spitalul Victor Babeș
Ce se întâmplă dacă mănânci cireșe cu viermi. Explicațiile specialistilor
MediaFlux
Nicușor Dan a confirmat! Decizie privind noile măsuri! Totul se întâmplă luni!
Shtiu.ro
CE ASCUNDE ultima CIFRA a CNP-ului? Dacă ai 3 sau 8 însemană că...
Puterea.ro
Povestea trenului nazist plin cu comori. Se crede că a fost ascuns în pământ