Tragedie în Olt. Patru tineri au murit zdrobiţi de un tir, într-un cumplit accident VIDEO

Patru tineri, cu vârste între 20 şi 30 de ani, au murit într-un accident rutier produs, joi noaptea, pe DN65, la ieşirea din oraşul Balş spre Craiova, după ce autoturismul în care se aflau a intrat pe contrasens, lovind un TIR, potrivit reprezentanţilor Inspectoratului de Poliţie Judeţean (IPJ) Olt.
Filip Stan
28 feb. 2020, 05:35
Tragedie în Olt. Patru tineri au murit zdrobiţi de un tir, într-un cumplit accident VIDEO

Azi noapte, în jurul orei 1,00, pe DN 65, în afara oraşului Balş, a avut loc un eveniment rutier în urma căruia patru persoane şi-au pierdut viaţa. În urma cercetărilor la locul producerii accidentului, poliţiştii Serviciului Rutier au stabilit faptul că un bărbat 24 de ani, din municipiul Slatina, în timp ce conducea un autoturism pe DN 65, ar fi pătruns pe contrasens unde a intrat în coliziune cu un ansamblu de vehicule condus de un bărbat de 58 de ani, din oraşul Balş„, au transmis reprezentanţii IPJ Olt.

La sosirea echipajelor de ambulanţă şi pompieri, tinerii erau decedaţi, prezentând leziuni incompatibile cu viaţa, conform reprezentanţilor Serviciului Judeţean de Ambulanţă Olt şi ai Inspectoratului pentru Situaţii de urgenţă (ISU) Olt.

Persoanele decedate, trei bărbaţi şi o femeie, toţi din municipiul Slatina, se aflau în autoturism în momentul producerii accidentului. Şoferul TIR-ului a suferit răni uşoare şi a fost transportat la spital pentru recoltarea de probe biologice, stabilindu-se că nu a consumat alcool.

La sosirea echipajelor, toate cele patru persoane aflate în autoturism, trei bărbaţi şi o femeie, prezentau leziuni incompatibilitate cu viaţa, echipajele medicale constatând decesul acestora. Şoferul autocamionului, în vârstă de 58 de ani, cu traumatism cranio-cerebral, a fost transportat la UPU Slatina„, a precizat purtătorul de cuvânt al ISU Olt, Alin Băsăşteanu.

La intervenţie au participat patru echipaje de pompieri şi patru de la Ambulanţă.

DailyBusiness
OpenAI pregătește lansarea unei versiuni ChatGPT pentru adulți. Ce caracteristici va avea noul model de chatbot
Spynews
Ce este "Sindromul Grinch" și cum se manifestă. Cum au ajuns mulți români să urască Crăciunul
Fanatik.ro
Ei sunt sportivii care participă la Survivor România 2026! Au scris istorie, dar acum vor să depășească și provocările din Republica Dominicană
Capital.ro
Călin Georgescu a primit decizia definitivă privind controlul judiciar. Este și bun de plată. Ce sumă îl obligă Tribunalul București să achite
Playtech.ro
Iluzia optică pentru cei cu un IQ mare. Poţi vedea elefantul în 4 secunde
Adevarul
O fotografie cât o mie de cuvinte, cu Maia Sandu. Detaliul surprins la plecarea din Grecia spre Olanda
wowbiz.ro
Veștile de care românii se temeau! Legea tocmai a fost publicată în Monitorul Oficial. Taxele și impozitele vor exploda începând cu ianuarie 2026
Economica.net
"Anomalia" din magazinele LIDL. Ce produs e mai ieftin în Germania decât în România
kanald.ro
Un ciclon puternic amenință Europa! Cum se va manifesta fenomenul și ce țări vor fi afectate
iamsport.ro
Fostul fotbalist de la FCSB a câștigat 330.000 de euro la pariuri sportive: ”S-a terminat istoria! De atunci nu am mai jucat”
MediaFlux
Termen limită pentru taxe și impozite locale. Decizie în Guvern
stirilekanald.ro
VIDEO Dezastru pe autostradă! 13 persoane au murit și peste 150 au fost rănite
TRAGEDIE! A MURIT! Florin Piersic: „Dumnezeu sa te aiba in paza”