Tragedie în sport. Gimnastă moartă din cauza unui selfie. A căzut de la 80 de metri, de pe un munte

Gimnasta cehă Natalie Stichova A murit după ce a încercat să-și facă un selfie. Tânăra de doar 23 de ani a căzut de la 260 de metri, de pe un munte din Germania.
Filip Stan
30 aug. 2024, 10:54
Tragedie în sport. Gimnastă moartă din cauza unui selfie. A căzut de la 80 de metri, de pe un munte

Natalie Stichova, o gimnastă cehă în vârstă de 23 de ani, a murit în timp ce încerca să își facă un selfie riscant pe marginea unei stânci. Voia o fotografie cu Castelul Neuschwanstein. Sportiva a căzut de la o înălțime de peste 80 de metri de pe un munte din apropierea castelului, a transmis Marca.

Tragedie a avut loc pe 15 august, în Bavaria. Tânăra sportivă a fost internată de urgență după incident, dar din cauza leziunilor grave era în comă. Decesul ei a fost declarat șase zile mai târziu după ce familia a decis deconectarea ei de la aparate.

Citește și: TRAGEDIE Cea mai bună handbalistă străină din campionatul României a murit la doar 34 de ani. Care ar fi cauza decesului

„Natalia a răspândit zâmbete de-a lungul scurtei sale vieți, și așa ne vom aminti de ea pentru totdeauna”, a transmis clubul sportiv Sokol Pribram Sports Gymnastics, la care era legitimată. „Transmitem cele mai profunde condoleanțe familiei și prietenilor săi apropiați, trimițându-le putere și sprijin”, a continuat conducerea clubului.

Citește și: Fotbalist mort pe teren la 27 de ani. Abia devenise tată

”A fost incredibilă, toți am iubit-o foarte mult și nu vom înceta niciodată să o iubim. Sunt mândră că ai fost fiica mea, fata visurilor mele. M-ai învățat multe. Mi-aș dori să mă poți învăța mai multe”, a spus și mama gimnastei.

DailyBusiness
Isărescu avertizează: Tensiunile din Orientul Mijlociu cresc riscurile pentru economia României
Spynews
Probleme în Misiunea Artemis II! Ce s-a întâmplat la câteva ore după ce a decolat spre Lună
Fanatik.ro
Filmul lunii aprilie propus de MM Stoica: “Are o super distribuție”
Capital.ro
Dispariția numerarului. Planul Băncii Centrale Europene de trecere la banii digitali. Ce „dezavantaje” au banii cash
Playtech.ro
Ce să adaugi în varul pentru copaci pentru un efect dublu. Protejează pomii și nici nu se curăță după ploi
Adevarul
„Oricum mă duc, hai să mor în ale mele, să fiu măreț!”. Dialog cutremurător cu Mircea Lucescu, înainte ca tehnicianul să intre în comă
wowbiz.ro
Codruța Filip, dezvăluiri șocante despre divorț: „Tot ce am trăit în anii ăștia nu a fost real”. Reacția lui Valentin Sanfira: „Nu tac pentru că nu am ce spune…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Mircea Lucescu a făcut infarct. Anunțul făcut de Spitalul Universitar despre starea de sănătate a selecționerului
iamsport.ro
Ilie Dumitrescu, reacție nervoasă în studioul Digi Sport: ”Să vină el și să vă facă emisiunile și întrebările!”
MediaFlux
800.000 de pensionari primesc bani în plus. Anunțul Casei de Pensii
stirilekanald.ro
NEWS ALERT: Farmaciștii...Vezi mai mult
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj