Tragedie la Românii au talent 2019. Frumoasa concurentă din acest sezon a fost ucisă după finală

Alla Klyshta o concurentă de 33 de ani care a participat la show-ul Românii au talent, sezonul 9, a fost ucisă! Conform datelor prezentate de poliție, iubitul ucrainencei a fost acela care i-a pus capăt zilelor.
Alina Costache
01 iun. 2019, 12:18
Tragedie la Românii au talent 2019. Frumoasa concurentă din acest sezon a fost ucisă după finală

Alla Klyshta  s-a remarcat pe scena Românii au talent la ultimul sezon, când și cei patru jurați, Călinescu, Andra, Mihai Petre și Andi Moisescu, au aplaudat-o în picioare pentru numărul de excepție făcut cu cercul.

Potrivit rapoartelor Poliției, un prieten al tinerei a fost arestat, fiind principalul suspect. Prietenii artistei au confirmat poliției că acesta ar fi chiar iubitul ei. “Încă nu putem să credem, este groaznic”, a declarat unul dintre apropiaţii tinerei. Bărbatul arestat este și el acrobat și lucra la un circ local, din Germania.

”Sunt bucuros să revin în show-ul pe care-l iubesc. E un sentiment foarte plăcut, similar celui pe care-l trăiești atunci când te întorci acasă după mult timp și abia aștepți să te reîntâlnești cu cei dragi. Mă refer aici la colegi, dar și la cei mai talentați români, cu care voi avea privilegiul să interacționez din nou. Eu, Andra, Andi și Florin ne dorim să scoatem la iveală talentul suprem. Eu mă voi îngriji în mod special, în stilul meu caracteristic, să scot la iveală numai talentul din această emisiune”, a fost discursul lui Mihai Petre, după numărul tinerei ucrainence.

Un moment pe care aș vrea să-l uit? Trădarea persoanei pe care o iubeam

Dansatoarea de hoola hoop a dezvăluit jurnaliștilor de la Pro TV că nu a luat cursuri pentru această pasiune și că nu știe de unde a moștenit talentul, pentru că majoritatea rudelor sale sunt doctori și profesori.

“Primul număr pe care l-am făcut în fața familiei mele. Nu o să uit niciodată sentimentul ăla. Și îngrijorarea pentru că nu știam ce vor avea ei de spus despre performanța mea, despre acest hobby al meu. Am oameni pe care îi apreciez, dar nu în acest domeniu, nu au legătură cu hoola hoop. O apreciez, de exemplu, pe Beyonce, e o femeie foarte puternică.

Primul număr pe care l-am făcut în fața familiei mele. Nu o să uit niciodată sentimentul ăla. Și îngrijorarea pentru că nu știam ce vor avea ei de spus despre performanța mea, despre acest hobby al meu”, a mai mărturisit regretata artistă care era originară din Ucraina. 

Provocată să nominalizeze “Cel mai fericit moment al ei de până acum și unul pe care ar vrea să-l uite”, ea a răspuns: “Fericirea de care am spus, când am făcut primul meu număr de hoola hoop în fața familiei mele.  Un moment pe care aș vrea să-l uit? Trădarea persoanei pe care o iubeam… Iert prea repede și mă încred prea ușor în oameni care nu merită încrederea mea. Eu cred mereu că oamenii sunt mult mai buni și că nu joacă un rol”.

DailyBusiness
George Simion, între tortul Groenlandei și fursecurile României. Ce a declarat liderul AUR
Spynews
Răsturnare șocantă în cazul crimei din Timiș! Un adult ar fi fost implicat în uciderea lui Mario. Ce declarații a făcut unchiul victimei
Fanatik.ro
Cum a câștigat Gigi Becali 2 milioane de dolari în seara în care a vândut unul dintre cei mai tari jucători de la FCSB: „Am pus la ruletă câte 20.000 de dolari pe 4 numere!”
Capital.ro
Călin Georgescu, mesaj din Parcul Carol I cu ocazia Micii Uniri: Unirea se face prin unire. Fără trecut nu există prezent şi nici viitor
Playtech.ro
Amenzile rutiere se transformă în permis suspendat în România, dacă nu le achiți la timp. Cât de repede trebuie să ajungi la Poliție
Adevarul
Echipajele ucrainene de drone „afumă” tancurile rusești în ascunzătorile lor
wowbiz.ro
Mario, adolescentul ucis în Cenei, și-a presimțit moartea?! Mesajele cutremurătoare pe care le-a postat pe internet înainte de tragedie: „Prietenul de azi, criminalul de mâine”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Ce substanțe ar fi consumat minorul de 13 ani înainte de a-i lua viața lui Mario, împreună cu ceilalți prieteni. Anunțul făcut de autorități
iamsport.ro
Gigi Becali l-a înjurat pe jurnalistul Silviu Tudor Samuilă: ”Era ceva cu Nuțu Cămătaru...”
MediaFlux
Scenariul ca România să trimită trupe în Groenlanda. Ce a obținut țara noastră după Davos
stirilekanald.ro
VIDEO Detalii terifiante ies la iveală după moartea lui Mario. Oamenii legii au descoperit că trupul neînsuflețit a fost mușcat
Top 5 sloturi Yggdrasil