TRAGEDIE. O mamă şi-a pierdut copilul în seara de Ajun. „Fiica mea a murit în timp ce ne împacheta cadourile de Crăciun”

O mamă şi-a pierdut copilul în seara de Ajun. Avea 19 ani și se pregătea să pună cadourile cumpărate pentru părinții ei sub bradul de Crăciun.
Iulian Tudor
26 dec. 2019, 15:23
TRAGEDIE. O mamă şi-a pierdut copilul în seara de Ajun.

Mama ei a găsit, fără suflare, prăbușită în camera ei, scrie a1.ro. „Am înmormântat-o în hainele pe care le cumpărasem și pe care nu a apucat niciodată să le vadă”. Timpul nu vindecă rănile! Mesajul mamei care și-a pierdut unica fiică în seara de Ajun este răvășitor!

Tragedia a lovit în Marea Britanie. Lauren Cayford avea 19 ani și suferea de epilepsie. În seara de Ajun, în 2018, după ce a mânca cu părinții ei, adolescenta le-a spus că mai avea de împachetat câteva cadouri. A urcat repede la ea în cameră, plină de entuziasm.

Citeşte şi DOLIU ÎN POLITICĂ. A murit un apropiat al preşedintelui Klaus Iohannis

Tragedia a lovit în Marea Britanie. Lauren Cayford avea 19 ani și suferea de epilepsie. În seara de Ajun, în 2018, după ce a mânca cu părinții ei, adolescenta le-a spus că mai avea de împachetat câteva cadouri. A urcat repede la ea în cameră, plină de entuziasm.

„Îi păstrăm și acum cadourile de anul trecut, nedesfăcute. Am îngropat-o într-o pijama verde de Crăciun pufoasă. Eu i-o cumpărasem și era sigură că i-ar fi plăcut foarte mult”, a povestit mama ei.

Nu, timpul nu vindecă orice rană! Când vine vorba de moartea unui copil, nimic nu îți poate alina o asemenea suferință.

„Lauren a murit fericită. Iubea Crăciunul.”

Însă moartea adolescentei a însemnat o nouă șansă la viață pentru alte trei peroase. Oameni pe care Lauren nu i-a cunoscut niciodată. Părinții ei au decis să îi doneze organele neafectate de criza epileptică ce a ucis-o.

„Tot restul lumii sărbătorea Crăciunul în timp ce noi ne luam rămas-bun de la fiica noastră. Donarea organelor nu a fost o alegere deloc dificilă. Lauren și-a trăit viața ajutându-i pe cei din jurul ei. Singura noastră bucurie este că sacrificiul ei a salvat alți trei oameni. Ea a fost miracolul lor de Crăciun”, a spus mama ei.

DailyBusiness
Rubio vizitează Bahrainul pentru a obține sprijinul liderilor arabi din Golf în legătură cu acordul de pace cu Iranul
Spynews
Ce mesaj a lăsat Mihaela, românca din Italia care și-a ucis fiica și apoi s-a sinucis. Dezvăluirile făcute de fratele femeii
Fanatik.ro
Cum l-a pierdut FCSB la marea rivală Dinamo: „E o investiție!”
Capital.ro
Se verifică banii din cont. Românii care intră în atenția ANAF. Se cer documente doveditoare
Playtech.ro
Criza schimbă tradițiile. Invitații renunță la nunți și aleg să își păstreze banii, se plânge o mireasă: „Caut nuntaşi, am nevoie de alţi prieteni”
Adevarul
CTP îl atacă pe Ilie Bolojan, după ce l-a susținut constant. Motivul supărării: promovarea liberalului Peiu, fost membru AUR și SOS, în funcția de șef al organizației Ilfov
wowbiz.ro
„Am început să plâng!” Florin Prunea, mărturisire emoționantă despre întâlnirea cu Dan Petrescu
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
BREAKING NEWS Un șofer a intrat cu mașina într-o mulțime de oameni, în Timișoara! Câte victime sunt
iamsport.ro
A răbufnit la adresa lui Gigi Becali, de ziua finanțatorului FCSB: ”La mulți ani... cu executare! E un hoț”
MediaFlux
Crește vârsta de pensionare din iulie 2026. Reguli noi și pentru pensionarea anticipată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?