Traian Băsescu, la Ceremonia de comemorare a 100 de ani de la Primul Război Mondial

Preşedintele României, Traian Băsescu, va participa, luni, la Ceremonia de comemorare a 100 de ani de la Primul Război Mondial, informează Administraţia Prezidenţială, potrivit Agerpres.
Alina Costache
04 aug. 2014, 05:33
Traian Băsescu, la Ceremonia de comemorare a 100 de ani de la Primul Război Mondial

Programul deplasării arată că la ora 12.00 (ora României), şeful statului va fi prezent la Liege (Regatul Belgiei), la momentul Memorialului interaliat al eroilor din Primul Război Mondial de la Cointe, iar la ora 12.40 (ora României) va participa la Ceremonia depunerii coroanelor de flori de către Majestatea Sa Regele Philippe I al Belgienilor, evenimentul urmând să fie transmis în direct şi de societatea publică de televiziune francofonă din Regatul Belgiei, RTBF.

Preşedintele Traian Băsescu va participa şi la dejunul oferit de Majestatea Sa Regele Philippe I al Belgienilor şi de Regina Mathilda, la Palatul Episcopal.

DailyBusiness
Radu Miruță avertizează după scandalul ploșnițelor de la metrou: „Cei responsabili vor pleca, vor plăti sau vor ajunge la Parchet”
Spynews
Fostă concurentă de la Mireasa, mamă pentru a doua oară. Ce nume a ales pentru fiica ei
Fanatik.ro
Răzvan Sava a semnat pe 4 ani cu U Craiova! Fostul portar de la Udinese a fost prezentat oficial. Update Exclusiv
Capital.ro
Alertă pentru părinți! Un produs pentru bebeluși, retras urgent de la vânzare. Există risc de sufocare, iar clienții sunt rugați să îl returneze imediat
Playtech.ro
Cum ar putea plăti românii mai puțin la electricitate. Planul care promite facturi cu 25% mai mici
Adevarul
Propagandiști pro-Kremlin cer pedepse cu închisoarea pentru rușii care au filmat atacul cu drone asupra Moscovei
wowbiz.ro
Răzvan Lucescu a izbucnit în lacrimi atunci când a vorbit despre tatăl său! Nu poate trece nici acum peste pierderea suferită: „E greu de acceptat”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Veste tragică în industria muzicii hip-hop. Tay Keith, producătorul lui Travis Scott, a fost găsit fără suflare la 29 de ani
iamsport.ro
”Selymeș nu a primit Mercedes pentru că era ungur?”. Componentul Generației de Aur a spus lucrurilor pe nume: ”Ne-a strâns la hotel”
MediaFlux
Război total în PNL! Partidul și Ilie Bolojan, dați în judecată
stirilekanald.ro
Sorin Grindeanu premier, în locul lui Veștea
Știi care sunt cele 7 aspecte care fac diferența atunci când alegi un salon de masaj în București?