Traian Băsescu va petrece Revelionul la Covasna, alături de familie VIDEO

Preşedintele Traian Băsescu a ajuns duminică dimineaţa, cu un elicopter, la Covasna, la vila de protocol. Acolo va petrece Revelionul, împreună cu familia.
Iulian Tudor
30 dec. 2012, 09:07
Traian Băsescu va petrece Revelionul la Covasna, alături de familie VIDEO

Potrivit unor surse locale, Traian Băsescu îşi va petrece ultimele zile din acest an la Covasna, iar noaptea de Revelion o va sărbători într-un restaurant.

Şeful statului le-a spus jurnaliştilor că a ieşit să bea o cafea la un hotel aflat în apropierea vilei de protocol din staţiune, hotel unde va petrece şi Revelionul, potrivit Mediafax.

„Mă simt bine, aer curat, frumos, şi parcă e în iernile de prin Bucovina, se lipesc nările de frig, ceea ce e plăcut”, a afirmat Băsescu, precizând că vrea să stea „mai liniştit” în aceste zile.

Întrebat unde va petrece Revelionul, şeful statului a spus că la Hotelul Clermont din staţiunea Covasna.

„Şi dacă nu v-aş spune, tot aţi afla. La Clermont o să fac Revelionul, vor veni şi fetele mâine (luni – n.r.)”, a afirmat el.

Întrebat dacă vor veni şi lideri PDL, Băsescu a spus că nu a invitat pe nimeni: „Nu am invitat pe nimeni, sunt doar cu familia”.

Totodată, Traian Băsescu a spus că va sta în Covasna până în 2 ianuarie şi că nu ştie ce program va avea.

„Desigur că n-o să stau într-un loc, că nu pot sta, dar având în vedere că nu am un program fix, mă pot mişca după bunul plac”, a spus el.

Cea mai recentă vizită a preşedintelui în zonă a avut loc în luna octombrie. Atunci, Traian Băsescu şi-a petrecut week-end-ul în judeţul Covasna, împreună cu soţia sa, Maria, vizitând Băile Balvanyos.

Anul trecut, preşedintele Traian Băsescu şi-a petrecut ultimele zile din an tot la munte, în noaptea de Revelion el mergînd în staţiunea Predeal, unde a petrecut la un restaurant alături de soţia sa, de preşedintele de atunci al Camerei Deputaţilor Roberta Anastase, de preşedintele de la acea vreme al Senatului Vasile Blaga şi de Elena Udrea.

DailyBusiness
România primește sprijin pentru aderarea la OCDE. Bolojan anunță acorduri strategice cu Ungaria și Austria
Spynews
Culoarea anului 2026 este Cloud Dancer. Cum o porți în ținute ca să atragi norocul
Fanatik.ro
Gigi Becali, atac fără precedent la Denis Alibec: „E debandadă! Îi dăm amenda maximă”. Patronul FCSB a anunţat jucătorii de pe lista neagră
Capital.ro
Numerele de înmatriculare care dispar definitiv. Vor fi interzise din 2026. Ce combinații sunt vizate
Playtech.ro
Regula de 30 de minute la spălat rufe, esențială în decembrie. Ce recomandă specialiștii
Adevarul
Scenă crâncenă pe o stradă din Ucraina: polițiști atacați de un pitbull al cărui stăpân a fost oprit pentru un control de rutină
wowbiz.ro
Când a murit, de fapt, Ștefania Szabo? Rezultatele autopsiei răstoarnă ancheta în cazul decesului subit al doctoriței
Economica.net
Cea mai nouă ofertă PPC - Scad preţurile la energie electrică
kanald.ro
România a fost zguduită de un CUTREMUR, în această dimineață. Unde s-au produs seismul
iamsport.ro
Italienii, la picioarele lui Chivu după ce Inter a devenit lider în Serie A: ”Se abate ca un uragan!”
MediaFlux
Premierul Ilie Bolojan s-a căsătorit pe ascuns! Gestul, dezvăluit de purtătoarea de cuvânt a Guvernului. Cine este Ioana Bolojan, soția premierului
stirilekanald.ro
A fost prins în Marea Britanie, prin Interpol! Criminalul a ieșit din ascunzătoare
substantial.ro
Sloturi noi – avantaje și dezavantaje