Trasor de la 30 de metri, Dan Petrescu e în extaz. Golul etapei în Rusia l-a marcat Dinamo VIDEO

Atacantul Andrei Voronin a marcat un gol de excepţie luni, în ultimul meci al etapei a 8-a din Rusia. Fotbalistul a înscris trei dintre cele patru goluri ale formaţiei sale, în deplasarea de la Ural Sverdlovskaia.

16 sept. 2013, 16:33

După o serie de trei egaluri, Dinamo Moscova a spart gheaţa şi a obţinut a treia victorie în acest sezon al primei ligi ruse, 4-1 la Ural Sverdlovskaia Oblast.

Trupa lui Dan Petrescu avea 4-0 încă de la pauză, trei dintre goluri fiind marcate de atacantul Andrei Voronin. Al doilea dintre ele, cel înscris în minutul 35, a fost însă unul excepţional, de la peste 30 de metri.

Cu 13 puncte în 8 etape, Dinamo Moscova se află pe locul 6, la şapte puncte de liderul ierarhiei, ŢSKA Moscova.