Trei arestaţi în cazul românului înjunghiat la Londra. Doi suspecţi sunt încă daţi în urmărire

Autorităţile britanice au arestat preventiv trei indivizi în investigaţia privind uciderea unui cetăţean român în faţa unui club din Londra, afirmă surse citate de presa de la Londra.
Filip Stan
29 ian. 2019, 21:22
Trei arestaţi în cazul românului înjunghiat la Londra. Doi suspecţi sunt încă daţi în urmărire

Trei bărbaţi, cu vârste de 20, 23 şi 25 de ani, sunt acuzaţi de uciderea lui Tudor Simionov, care avea 33 de ani şi lucra ca agent de securitate la un club din zona Park Lane (Londra). În incidentul în care a fost înjunghiat mortal cetăţeanul român au fost răniţi şi doi colegi de-ai acestuia, care între timp au fost externaţi.

Suspectul în vârstă de 20 de ani a fost rănit în cursul operaţiunii poliţiei, desfăşurată marţi într-un imobil din Brent, în nord-vestul Londrei. Potrivit Scotland Yard, individul a fost capturat de „un câine al poliţiei” imediat după ce sărise pe o fereastră şi fugea. Suspectul în vârstă de 25 de ani a fost arestat după ce s-a prezentat singur, luni seară, la o secţie de poliţie din centrul Londrei. Al treilea individ a fost arestat în cartierul Hammersmith (vestul Londrei).

Anchetatorii au anunţat că urmăresc în continuare alţi doi indivizi periculoşi – Ossama Hamed, în vârstă de 25 de ani, şi Nor Aden Hamada, în vârstă de 23 de ani. Detectivul Garry Moncrieff, coordonatorul investigaţiei, a declarat: „Cei trei indivizi arestaţi vor fi interogaţi. Oricum, nu ne vom opri până când nu vor fi arestaţi toţi cei implicaţi în omorârea lui Tudor„. Detectivul i-a descris pe Hamed şi Hamada drept „indivizi periculoşi care trebuie arestaţi„. „Oricine i-a văzut sau ştie ceva despre locul în care s-ar afla trebuie să contacteze poliţia imediat”, a spus el.

Românul Tudor Simionov (33 de ani) a decedat în noaptea de Revelion la Londra, oraş în care lucra ca agent de securitate la un club. Acesta a încercat să oprească un grup de indivizi care au vrut să intre fără invitaţii la o petrecere exclusivistă şi a fost înjunghiat în piept.

DailyBusiness
Paștele devine tot mai scump. Bugete de până la 1.000 de lei per familie și semne de încetinire economică
Spynews
Bebelușul unui român, găsit printre droguri, mucegai și gunoaie. Scene greu de imaginat în Roma
Fanatik.ro
Fotbalistul de 19 ani pe care Marius Șumudică îl propune la naționala României: „Îmi place mult copilul ăsta!”
Capital.ro
Elena Udrea e cea mai fericită. Cât de frumoasă a devenit fiica sa. Fotografia a devenit virală
Playtech.ro
Unii candidați nu vor mai susține proba teoretică pentru permisul de conducere. Cine este scutit de examen şi de ce
Adevarul
Misterul avioanelor sovietice în care petreceau românii. Cum au ajuns „avio-baruri” în două orașe din Timiș
wowbiz.ro
Mihaela Rădulescu, mărturisire total neașteptată despre familia lui Felix Baumgartner! Ce s-a întâmplat, de fapt, după moartea sportivului: „Nimeni nu a venit”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident tragic în Joia Mare! Un bărbat și-a pierdut viața în Bihor, după ce utilajul pe care îl conducea a căzut într-o râpă de 7 metri
iamsport.ro
Jucătorul Rapidului, luat la mișto de colegi din cauza relației cu Diana Șucu: ”Ce cred oamenii ăștia?!”
MediaFlux
Paștele pe Frontul de Est. Armata Română a sărbătorit în tranșee
stirilekanald.ro
Știrea momentului în România!
Va reuși CFR Cluj a patra victorie consecutivă în Superliga? Cum arată cotele pentru FCSB vs CFR Cluj