Trei bărbaţi, printre care un paznic de vânătoare, agresaţi de patru tineri în Dolj

Trei bărbaţi, printre care şi un paznic de vânătoare, au fost agresaţi de patru tineri pe un fond de vânătoare din judeţul Dolj, scrie news.ro. În urma scandalului, maşina în care se aflau cei trei bărbaţi a fost avariată, iar arma de serviciu a paznicului, aflată în autoturism, fără muniţie, a fost luată de unul din tineri, fiind recuperată ulterior de poliţişti.
Iulian Tudor
09 ian. 2020, 14:22
Trei bărbaţi, printre care un paznic de vânătoare, agresaţi de patru tineri în Dolj

Poliţiştii au fost sesizaţi, în 8 ianuarie, despre faptul că, în extravilanul comunei Vela, a avut loc o altercaţie între mai multe persoane. La faţa locului s-au deplasat mai multe echipaje de poliţie, care au identificat persoanele implicate în conflict şi au început cercetările.

Citeşte şi BĂTAIE GENERALĂ la KANAL D. Andreea Mantea, prinsă la mijloc

„Poliţiştii au stabilit că altercaţia ar fi avut loc între trei bărbaţi cu vârste cuprinse între 49 şi 58 de ani, care s-ar fi aflat în patrulare pe un fond de vânătoare şi un alt grup de patru tineri, cu vârste cuprinse între 18 şi 28 de ani, toţi din comuna Vela. În timpul altercaţiei ar fi fost provocate avarii şi autoturismului folosit de cei trei bărbaţi, iar unuia dintre aceştia, paznic de vânătoare, i-ar fi fost sustrasă arma de serviciu, care se afla în autoturism, fără muniţie”, au precizat reprezentanţii IPJ Dolj.

Cei trei au fost transportaţi la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Arma a fost recuperată de poliţişti de la unul dintre cei patru tineri, care a precizat că ar fi luat-o din maşină pentru a nu fi utilizată în timpul altercaţiei, a menţionat sursa citată.

În cauză, poliţiştii continuă cercetările pentru lovire sau alte violenţe, distrugere şi nerespectarea regimului armelor şi muniţiilor.

DailyBusiness
Scandal în Parlament pe legea integrității. USR, PSD și PNL și-au aruncat acuzații dure în plen
Spynews
România, în stare de urgență energetică! Cum ar putea fi afectați milioane de români! Vor exploda facturile?
Fanatik.ro
LIVE VIDEO tragere la sorți play-off Europa League. Cei 4 adversari cu care poate juca U Craiova! Echipa jucătorului dorit de FCSB e pe lista scurtă
Capital.ro
Regulă pentru șoferi. Defectul care poate duce la respingerea mașinii la ITP. Ce spune legea despre parbriz
Playtech.ro
De ce geamurile moderne au un punct negru într-un colț. Detaliul observat de puțini
Adevarul
De la iluzia „mai bogați ca ungurii”, la coada UE. Austeritatea lui Bolojan, comparată cu „Epoca de Aur”
wowbiz.ro
Durere fără margini după moartea Raisei, fetița de 9 ani ucisă în accidentul de la Cluj. Mesajul sfâșietor al mamei sale: „Te iubim…”
Economica.net
Un nou model Dacia. Va fi electric şi nu e Spring
kanald.ro
Incident rutier cu patru mașini pe A1! Traficul a fost deviat pe o singură bandă, în apropiere de Sibiu
iamsport.ro
Invitat de Banciu și Naum să comenteze Turul Franței, Călinescu l-a distrus pe Tucă în direct: ”Nu a mai existat punct de întoarcere de atunci!”
MediaFlux
Anunț de la Casa de Pensii privind recuperarea banilor din contribuțiile CASS! Pensionarii nu trebuie să depună cereri
stirilekanald.ro
Femeie lovită de trăsnet când făcea plajă: „Soțul ei...
NetBet: o prezență licențiată neîntreruptă pe piața de iGaming din România